UFC

Doniesienia: Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan na czerwcowej gali UFC FN

Wedle nieoficjalnych doniesień, Mateusz Gamrot i Arman Tsarukyan powalczą w czerwcu o awans do czołowej dziesiątki wagi lekkiej UFC.
Wszystko wskazuje na to, że potwierdziły się przewidywania dotyczące intrygującego zestawienia w wadze lekkiej pomiędzy Mateuszem Gamrotem (20-1) i Armanem Tsarukyanem.
Dziennikarz Polsatu Sport Paweł Wyrobek nieoficjalnie poinformował, że Polak i Ormianin pójdą w oktagonowe tany w ramach gali UFC Fight Night, która odbędzie się 25 czerwca w Las Vegas.

W środę Gamer zasugerował w mediach społecznościowych, że kolejną walkę stoczy właśnie w czerwcu. Wszelkie poszlaki wskazywały właśnie na Armana Tsarukyana. Nie wiadomo póki co, jaki status będzie miało polsko-ormiańsko zestawienie – nie można natomiast wykluczyć ani co-main eventu, ani nawet walki wieczoru.

Polak ma za sobą cztery występy pod banderą UFC. W debiucie uległ niejednogłośnie Guramowi Kutateladze, ale później nabrał wiatru w żagle, w 2021 roku odnosząc trzy zwycięstwa przed czasem – ze Scottem Holtzmanem, Jeremym Stephensem i Diego Ferreirą. Wyniosłe one kudowianina na 12. miejsce w rankingu wagi lekkiej.Także Ahalkalakets przygodę z amerykańskim gigantem rozpoczął od falstartu, ulegając na punkty Islamowi Makhachevowi. Później odniósł jednak pięć kolejnych zwycięstw – ostatnio zmasakrował Joela Alvareza, wcześniej pokonując między innymi Daviego Ramosa czy Oliviera Aubin-Merciera – którymi utorował sobie drogę na 11. miejsce w klasyfikacji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Zdecydowanie nie jest to najłatwiejszy do wytypowania pojedynek. 25-letni ledwie Ormianin – najmłodszy zawodnik w Top 15 wagi lekkiej – z każdą walką prezentuje się coraz lepiej. Zachwyca zapaśniczo, coraz lepiej radząc sobie też w stójce. Nie sposób natomiast wykluczyć, że zapasy obu zawodników doprowadzą do tego, że będziemy świadkami szermierki na pięści i kopnięcia. W tym elemencie spore znaczenie może mieć – choć nie musi – szybkość i stójkowa nieuchwytność odpowiedzialnego w defensywie Mateusza Gamrota. Trudno jednak jakkolwiek odbierać tutaj szanse Armanowi Tsarukyanowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Mateusz Gamrot – 2.15
Arman Tsarukyan – 1.60

Wstępny typ

Mateusz Gamrot
Rozpiska UFC FN

155 lb: Mateusz Gamrot (20-1) vs. Arman Tsarukyan (18-2)
125 lb: Tim Elliott (18-12-1) vs. Amir Albazi (14-1)
185 lb: Chris Curtis (28-8) vs. Rodlofo Vieira (8-1)
170 lb: Neil Magny (26-8) vs. Shavkat Rakhmonov (15-0)
155 lb: Thiago Moises (15-6) vs. Christos Giagos (19-9)
115 lb: Jinh yu Frey (11-6) vs. Vanessa Demopoulos (7-4)
265 lb: Josh Parisian (14-5) vs. Alan Baudot (8-3)
125 lb: Tagir Ulanbekov (13-2) vs. Tyson Nam (20-12-1)
135 lb: Raulian Paiva (21-4) vs. Sergey Morozov (17-5)
145 lb: TJ Brown (16-8) vs. Shayilan Nuerdanbieke (40-10)
125 lb: Cody Durden (12-4-1) vs. JP Buys (9-4)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Niesamowicie ciekawe zestawienie. Dla mnie z realnych rywali dla Gamrota właśnie Arman jest tym wymarzonym. Minimalnie stawiam na Ormianina. Również uważam, że może być to głównie stójkowy pojedynek. Hmmm… Tak na szybko wydaje się, że boksersko Gamrot, ale jeżeli chodzi o kopnięcia to bardziej Tsarukyan, ciężka sprawa. 🔥

Dodaj komentarz

Back to top button