„Słomkowe, pokłońcie się, wracam w przyszłym roku” – Joanna Jędrzejczyk zapowiada zdobycie złota 125 i 115 funtów


Podczas konferencji prasowej w Toronto przed sobotnią walką z Valentiną Shevchenko na gali UFC 231 Joanna Jędrzejczyk postawiła sprawę jasno, jeśli chodzi o swoją sportową przyszłość.

Byłej mistrzyni kategorii słomkowej Joannie Jędrzejczyk zdecydowanie nie brakuje pewności siebie przed sobotnim bojem z Valentiną Shevchenko, na szali którego w co-main evencie gali UFC 231 w Toronto znajdzie się pas mistrzowski wagi muszej. Zapytana bowiem o to, co znaczyć będzie dla niej zwycięstwo, jeśli pokona zawodniczkę z Kirgistanu, nie pozostawiła wątpliwości.

Nie ma żadnego „jeśli”.

– powiedziała.

Gdy wygram w sobotę, udowodnię, że jestem najlepszą zawodniczką w historii kobiecego MMA.

Dla olsztynianki będzie to pierwsza walka w oktagonie UFC w kategorii do 125 funtów – i nie ma wątpliwości, że brak katorżniczego ścinania wagi posłuży jej w oktagonie, tak jak posłużył jej podczas obozu przygotowawczego, który standardowo spędziła w American Top Team na Florydzie.

Jestem bardzo zadowolona.

– powiedziała.

W trakcie tego obozu zdałam sobie sprawę, jak trudne jest ścinanie, jak przebywanie na diecie przez tak długi czas może odbić się na twoim ciele, twoim mózgu i twojej formie. Ten obóz był inny, bo byłam w stanie zrobić więcej. Podczas każdego obozu kładę nacisk, aby jakość była zawsze ponad ilością, ale tym razem była jakość i ilość każdego dnia. A to dlatego, że jadłam zdrowo, ale więcej, więc byłam w stanie trenować nawet ciężej. Jestem więc świetnie przygotowana.

To świetne zestawienie. (Valentina) jest bardzo twarda fizycznie i mentalnie. Wie, czego chce i nie poddaje się. Nigdy się nie poddaje, więc czekam na sobotę. Jestem jednak w życiowej formie. Widzicie, że wyglądam dobrze, ale mam też dużo mocy i jestem gotowa, żeby zabrać ten pas do domu.

Obie zawodniczki w przeszłości stawały już naprzeciwko siebie aż trzykrotnie, ale walki te – wszystkie wygrane decyzjami sędziowskimi przez Shevchenko – odbywały się w formule Muay Thai lata temu. Polska zawodniczka podchodzi do tematu z ogromnym dystansem.

Wiem, jak jest mocna. Moi trenerzy wiedzą, jak jest mocna.

– stwierdziła, zapytana o trzy porażki.

Przygotowali Amandę Nunes na dwie walki z Valentiną Shevchenk, więc nawet zanim usłyszeliśmy o tej walce, zanim podpisałam się na kontrakcie, mieliśmy perfekcyjny gameplan. Jestem więc w pełni gotowa. Patrzę przed siebie, nie patrzę za siebie. Wyciągam wnioski z każdego dnia, ale idę do przodu. To bez znaczenia. Dekada temu. Zupełnie inna bajka. Przewalczyłam wiele mistrzowskich rund, to będzie moja dwunasta walka w UFC, dziewiąta o pas – i to wiele znaczy.

To dla mnie kolejne wielkie wyzwanie. Patrzę też jednak na to z innej strony. Valentina była wielokrotną mistrzynią świata w Muay Thai. Ja również. To piękne, że walczyłyśmy dla najlepszych organizacji Muay Thai na świecie, a teraz robimy to w najlepszej organizacji MMA na świecie, w UFC. To wspaniałe dla sztuk walki, dla społeczeństwa Muay Thai.

Powtarzam, jest bardzo mocna fizycznie i mentalnie, ale jestem w pełni gotowa. Idę o zakład, że nie czuła się dobrze w kategorii koguciej, bo nie jest tak duża. Jest nieduża jak na kategorię kogucią.

Cieszę się powrotem do kategorii muszej. Walczyłam tutaj w Muay Thai, w boksie, w MMA przed UFC. Czekałam na tę dywizję, bo nie było jej, gdy dołączałam do UFC. Moim dużym marzeniem była walka o ten pas. Jestem na sto procent. Fizycznie, mentalnie. Damy cholernie dobrą walkę.

Polska zawodniczka nie pozostawiła też najmniejszych wątpliwości w temacie swoich dalszych planów po zwycięstwie w sobotę. Zamierza mianowicie wrócić do kategorii słomkowej i tam ponownie ustanowić swoje rządy.

Słomkowe, pokłońcie się, wracam w przyszłym roku.

– zapowiedziała.

Dochodzi mnie coraz więcej plotek o walce Jessiki Andrade z Rose. Rose ma jeszcze tylko cztery miesiące na obronę pasa. Inaczej nie widzę siebie bez tego pasa.

Gdy natomiast jeden z dziennikarzy spróbował zadać pytanie o potencjalny powrót Joanny Jędrzejczyk do 115 funtów, Polka zabrała głos.

Kto inny jest w kategorii słomkowej? Wszystkie je pokonałam! Wszystkie!

*****

„Mam pewne problemy, nie mogę w ten sposób ryzykować” – Mamed Khalidov o emeryturze


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. TeamOrtega

  6 grudnia 2018 at 12:50

  Pokonała je wszystkie, z Namajunas nie klepała, a o Tatianie Suarez nie słyszała.

 2. Tytus

  6 grudnia 2018 at 14:23

  Najlepsza z najlepszych a hejter zamknąć dupska

 3. Poziom

  6 grudnia 2018 at 21:34

  Strasznie jest irytująca kiedy się na nią patrzy i słucha, niestety. Kiedyś byłem jej fanem byłem dumny ze Polka walczy w UFC, ze zdobyła tytuł mistrzowski, ale teraz traci dużo swoim zachowaniem. Zawsze znajda się tacy którym to nie przeszkadza i spoko, ale na pewno jest wielu takich jak ja którym to jej zachowanie przeszkadza. Można się promować innym zachowaniem niekoniecznie trzeba zgrywać cwaniaka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *