„Skończę go w cztery rundy” – Gilbert Burns przed walką z Tyronem Woodleyem

Gilbert Burns nie ma wątpliwości, że w starciu z Tyronem Woodleyem będzie miał po swojej stronie przewagę w stójce oraz w parterze.

Od kilku dobrych tygodni rozpędzony serią pięciu zwycięstw Gilbert Burns robił w mediach społecznościowych, co mógł, aby doprowadzić do walki z byłym mistrzem kategorii półśredniej Tyronem Woodleyem.

Jego starania zakończyły się sukcesem, bo w walce wieczoru zaplanowanej na 30 maja w Las Vegas gali UFC stanie właśnie naprzeciwko T-Wooda.

Brazylijczyk nie jest bukmacherskim faworytem pojedynku, ale nie ma jednocześnie wątpliwości, że ma po swojej stronie wszelkie atuty, aby opuścić oktagon w glorii zwycięzcy.
– Ma w stójce kilka rzeczy, w których jest dobry – powiedział Durinho w rozmowie z Sherdog.com. – Kontrola dystansu, prawy overhand, kilka dobrych kopnięć. Uważam jednak, że mam o wiele więcej narzędzi w stójce.

– Jeśli chodzi o zapasy, to jest dwukrotnym All Americanem, więc ma świetne zapasy. Nie wykorzystywał jednak zbyt mocno swoich zapasów. Czuję się jednak pewnie w parterze. Jeśli mnie obali – nie będzie to łatwe, ale jeśli mnie obali, to… Nie mogę się doczekać parteru w Woodleyem. Nawet jeśli znajdzie się na górze.

– Wierzę po prostu w swoje umiejętności. Widzę, jak go kończę w cztery rundy. Mogę go znokautować, mogę go poddać, może być TKO. Nawet mogę go porozbijać na dystansie pięciu rund, ale wierzę, że skończę Tyrona Woodleya w cztery rundy.

Do walki z byłym mistrzem Brazylijczyk przygotowuje się z ostatnim pogromcą Amerykanina i mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem. Cenne wskazówki otrzymał też od innego zawodnika, który miał okazję stawać w szranki z T-Woodem, Robbiego Lawlera.
Jeśli pokona Woodleya, Burns dołączy do mistrzowskiej rozgrywki w 170 funtach, co stawia jednak szereg pytań w kontekście jego potencjalnego zestawienia z Nigeryjskim Koszmarem. Brazylijczyk stwierdził, że nie rozmawiał jeszcze o takiej walce z Nigeryjczykiem, ale gdyby do niej doszło, potraktowałby ją jak zwyczajną rywalizację sportową.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply