UFC

Shogun znokautował Giana Villante na UFC FN 106

Mauricio Shogun Rua pomimo kilku trudnych chwil znokautował Giana Villante podczas gali UFC Fight Night 106 w Fortalezie.

W co-main evencie gali UFC Fight Night 106 w Fortalezie Mauricio Rua (25-10) ubił w trzeciej rundzie Giana Villante (15-8).

Już w pierwszej wymianie lewy na lewy Shogun zdzielił Villante, by chwilę potem skontrować jego kopniecie kolejnym ciosem. Jednak chwilę potem w bliźniaczo podobnej sytuacji to lewy Amerykanina doszedł celu, ale Brazylijczyk zachował spokój i świetnie odpowiedział w kontrze, naruszając Villante.

Jednak kilkadziesiąt sekund potem to Rua znalazł się na siatce, mocno naruszony po kolejnej ostrej wymianie w półdystansie. Przetrwał jednak, a następnie zaczął pięknymi prawymi overhandami kontrować jaby Villante, kilka razy soczyście go trafiając. Chwilę potem takim właśnie uderzeniem posłał Amerykanina na deski, szukając skończenia. Villante jednak wstał i przetrwał, ale przyjął jeszcze kilka ciosów. Brazylijczyk zaczął ostrzeliwać korpus rywala, potem trafiając jeszcze kilkoma prostymi, a na koniec dzieląc też rywala soczystym lewym sierpem.

Drugą rundę ponowne rozpoczęli od ostrej wymiany lewego na lewy – obaj trafili i ustali na nogach. Shogun polował na prawy sierpowy, ale Villante ostrożniej korzystał już teraz z lewego prostego. Amerykanin w półdystansie trafiła kombinacją podbródkowego i sierpa, ale chwilę potem Rua odpowiedział prawym. Obaj zaczęli wymieniać się serią prostych, a potem w kolejnej szalonej wymianie lewego na lewy Villante zachwiał Brazylijczykiem. Spróbował obalenia, ale Rua dobrze je wybronił. Brazylijczyk znów trafił mocnym prawym, ponownie posyłając rywala na deski. Villante jednak przetrwał, choć znów zainkasował mocny prawy. W samej końcówce Rua po raz kolejny zdzielił rywala potężnym prawym.

Po kilku pierwszych wymianach w trzeciej odsłonie – Villante próbował częściej kopać, Rua polował na overhand – Amerykanin ruszył do ostrej szarży, ale zainkasował potężny prawy sierpowy od wycofującego się Brazylijczyka, po którym zatańczył na nogach. Shogun rzucił się na niego z kanonadą ciosów, kapitalnie mieszając sierpy z podbródkowymi, uderzenia na głowę z tymi na korpus. Rzucił Amerykanina na siatkę i tam skończył walkę piękną kombinacją.

Dla Brazylijczyka jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu. Taką serią nie mógł się pochwalić od 2007 roku.

*****

UFC Fight Night 106 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button