UFC

Sergio Pettis chce powrotu do walki z Henrym Cejudo

Sergio Pettis podsumowuje zwycięstwo z Brandonem Moreno w walce wieczoru UFC Fight Night 114, zdradzając swoje kolejne plany na przyszłość.

W pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC Fight Night 114 w Meksyku Sergio Pettis miał sporo problemów, spędzając jej większość z wpiętym za plecami Brandonem Moreno.

Musiałem dokonać poprawek. (Narożnik) mówił mi, co mam robić. Musiałem sobie to ułożyć w głowie, wiedziałem, że Brandon chce mnie obalić. I zrobił to w pierwszej rundzie. Zaszedł mi za plecy i trzymał mnie tam przez większość rundy.

– powiedział o walce Pettis, który dominował od drugiej rundy, utrzymując akcję na nogach i rozbijając tam rywala.

Ale nabrałem pewności siebie, gdy wydostałem się z tej sytuacji. W drugiej rundzie dokonałem więc poprawek i trzymałem się planu.

Ostatecznie sędziowie orzekli jednogłośnie o zwycięstwie Sergio, który w ten sposób odnosi czwarte z rzędu zwycięstwo w oktagonie.

Świetnie poukładany stójkowo Sergio Pettis wypunktował Brandona Moreno

Tak, chciałem go skończyć – dla samego siebie. Nie tylko dla fanów. Chcę zanotować skończenie w UFC.

– powiedział 23-letni Amerykanin.

Wszystkie zwycięstwa w UFC odnosiłem przez decyzje – ale dobre decyzje, rozbijałem ludzi. Chciałem dać show dla fanów, ale Brandon to twardy meksykański chłopak, nie wycofywał się. Trafiłem go kilkoma dobrymi kopnięciami na głowę i ciosami, ale nadal szedł przed siebie z pięściami, jakby chciał mnie zabić. Musiałem pozostać skupiony.

Już od jakiegoś czasu Pettis nie ukrywa swoich mistrzowskich aspiracji, celując w starcie z Demetriousem Johnsonem, ale zanim do tego dojdzie, chciałby skrzyżować rękawice z innym rywalem.

Chcę nadal pozostać aktywny i nadal chcę tej walki z Henrym (Cejudo). Uważam, że to najlepszy pomysł.

– powiedział o niedoszłym starciu z Henrym Cejudo na UFC 211.

Wycofał się z walki dwa dni przed galą, byłem trzy funty od zrobienia wagi. Uniknął kary i jestem gotowy, żeby to powtórzyć.
Cały wywiad poniżej:

*****

UFC Fight Night 114 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button