KSWPolskie MMA

Sędzia ukarał Janikowskiego za nokaut na Jakubcu? Mocne oskarżenia! Zawodnikowi wtóruje trener Okniński!

Damian Janikowski łączy przerwanie swojej sobotniej walki przez sędziego Tomasza Brondera z nokautem, jaki zafundował kilka miesięcy temu Tomaszowi Jakubcowi.
Ochłonąwszy nieco późnym sobotnim wieczorem – wcześniej udzielił kilku wywiadów, w których targały nim jeszcze emocje – Damian Janikowski już spokojnym tonem podsumował przegrany pojedynek z Tomem Breese.

W ramach gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim wrocławianin przegrał przez poddanie w drugiej rundzie, którego, jak zapewnia, nigdy nie było. Zdaniem zawodnika sędzia Tomasz Bronder kompletnie pogubił się w sytuacji, poszukiwanie klamry interpretując jako poddanie pojedynku.
W rzeczonym nagraniu olimpijczyk zasugerował, że decyzja sędziego Brondera mogła wynikać z… Chęci rewanżu, zemsty, zawiści czy jakkolwiek inaczej to nazwać.

– Nie wiem, czy to w ogóle czasami nie było po złości, że wygrałem z jego zawodnikiem ostatnio na gali – powiedział wówczas Damian.

Chodzi oczywiście o pojedynek, jaki w marcu wrocławianin stoczył z podopiecznym Tomasza Brondera Tomaszem Jakubcem, którego znokautował w pierwszej rundzie.

Co ciekawe, w niedzielne popołudnie Janikowski uderzył w bliźniaczo podobne tony, publikując komentarz na profilu FP portalu MMA.pl.– Sędzia Tomasz zrobił to, bo tak było mu na rękę – napisał zawodnik, oznaczając też we wpisie dyrektora sportowego KSW Wojsława Rysiewskiego. – Pamiętając, że walkę wcześniej wygrałem z jego zawodnikiem. Sprawdzając mnie, mówiłem i pokazywałem, że wszystko jest ok, a on przerywa mi walkę. Walkę wieczoru dwóch dobrych zawodników. Sędzia zachował się bardzo mało profesjonalnie. Uważając, że moje klepnięcie było wywołane poddaniem a nie próba zapięcia uchwytu i kontynuowania walki. Dziękuję!!!

Nieoczekiwanie Damianowi Janikowskiemu szybko zawtórował… Mirosław Okniński, który niedawno bardzo ciepło wypowiedział się o olimpijczyku. Warszawski trener opublikował kilka wpisów, nie oszczędzając sędziego Brondera.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Pan Bronder jest bardzo pamiętliwy i zawistny, wiec twój błąd, że wygrałeś z jego zawodnikiem – napisał warszawski trener. – Albo sędzia, albo trener, bo tak to duży konflikt interesów. Jestem za Damianem, mimo ze jest w obcym Teamie.

– Maciej Kawulski ma rację, że Damian Janikowski nie powinien się tak zachować, ale rozumiem Damiana. Pan Bronder zepsuł kilka miesięcy pracy.

– Pan Bronder jest złośliwy i pamiętliwy. Jak wygrałeś z jego zawodnikiem, to masz teraz karę.
– To walki zawodowców, nie amatorów. Jak by Janikowski został uduszony, nic by się nie stało. On był przytomny. Pan Bronder zrobił duży błąd.

– Damian Janikowski, nie powinieneś się tak zachować, ale rozumiem to, jak ktoś spierdoli ci kilka miesięcy pracy. Sam wiele razy się mega złoszczę na sędziów. Pan Bronder chyba ciebie nie lubi.

– Uważam, że Maciej Kawulski ma rację co do zachowania Janikowskiego, ale pan Bronder nie powinien sędziować w KSW, bom nie jest dobrym sędzią. Miał wiele wpadek i jest złośliwy dla tych, których nie lubi. Sędzia powinien być bezstronny, a pan Bronder jest złośliwy i tych, co nie lubi, gnębi. Amen. Przykładem jest walka Najmana z Saletą, gdzie podnosi z dosiadu. Wiele jest przykładów jego niesolidności, które mógłby jeszcze wskazać.
Inaczej do tematu podchodzi natomiast Maciej Kawulski, który stwierdził, że Tomasz Bronder miał podstawy, aby przerwać walkę. Współwłaściciel KSW skrytykował też postawę Damiana Janikowskiego, dodając, że nie jest przekonany, czy natychmiastowy rewanż ma sens – bo nie spodziewa się, aby walka ta układała się inaczej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button