FENPolskie MMA

Sebastian Kotwica demoluje Ioana Stoyanova na FEN 16

Sebastian Kotwica nie dał żadnych szans Ioanowi Soyanovi podczas gali FEN 16 w Warszawie.

W swoim powrocie do FEN Sebastian Kotwica (8-2) zdemolował podczas gali FEN 16 – Warsaw Reloaded Ioana Stoyanova (6-2), ubijając Bułgara uderzeniami z góry w pierwszej rundzie.

Już w jednej z pierwszych akcji Kotwica dał się zaskoczyć obaleniem, ale kapitalnie odwrócił pozycję i znalazł się na górze, próbując ustabilizować wijącego się rywala. Zmiękczył rywala kilkoma ciosami, ale Bułgar zdołał wstać. Mocował się jednak dalej o obalenia, inkasując kilka mocnych kolan na głowę, by chwilę potem po świetnym sprowadzeniu Polaka wylądować na plecach. Kotwica znalazł się w gardzie pod siatką. Polski zawodnik zaatakował uderzeniami z góry, znajdując drogę do pozycji boznej, a chwilę potem do dosiadu. Dwie minuty do końca pierwszej rundy. Kotwica rozpuścił ręce, atakując ciężkimi uderzeniami z góry! Stoyanov próbował się odwracać, ale regularnie upominany przez sędziego o obronę nie zdołał, bo pojedynek został przerwany. Kapitalny występ Kotwicy!

Dla reprezentanta Szkoły Walki Drwala i Jackson-Wink MMA jest to czwarte zwycięstwo z rzędu – i jednocześnie także czwarte przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.