UFC

Werdykt sędziowski? Trylogia? Dana White jednoznacznie o walce Aljamaina Sterlinga z Petrem Yanem!

Głównodowodzący UFC Dana White podsumował rewanżowe starcie Aljamaina Sterlinga z Petrem Yanem, wygrane przez Jamajczyka.
W co-main evencie gali UFC 273 w Jacksonville gremialnie skreślany i przez ponad rok wyśmiewany za aktorstwo Aljamain Sterling niespodziewanie w długo wyczekiwanym rewanżu pokonał niejednogłośną decyzją zdecydowanie faworyzowanego Petra Yana.

Sędziowie wypunktowali pojedynek w stosunku 2 x 48-47, 47-48. O ile rundy od drugiej do piątej nie wydawały się szczególnie skomplikowane do oceny – drugą i trzecią wszyscy sędziowie wypunktowali dla Jamajczyka, a czwartą i piątą dla Rosjanina – to pierwsza była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Nie brakowało głosów sugerujących, że zwycięstwo winno było jednak paść łupem Sybiraka, a i wielu dziennikarzy na MMAdecisions.com wypunktowało remis – tj. przyznali Yanowi rundę pierwszą, ale drugą ocenili na 10-8 dla Funk Mastera.
Jak natomiast widział to sternik UFC Dana White? Zapytany podczas konferencji prasowej o punktację jamajsko-rosyjskiego boju, długo się nad odpowiedzią nie zastanawiał.

– Wydawało mi się, że sędziowie to schrzanili – powiedział amerykański promotor. – Miałem 3-2, ale w drugą stronę. Nie wiem, jak wy to widzieliście, ale to pewnie kwestia punktacji pierwszej rundy.

Ugruntowawszy swoją mistrzowską pozycję, Aljamain Sterling rzucił wyzwanie byłemu dwukrotnemu czempionowi TJ-owi Dillashawowi, który oglądał zresztą walkę z pierwszego rzędu trybun. Z kolei Petry Yan – przekonany, że sędziowie się pomylili – zaapelował o rewanż z Jamajczykiem.

Dana White postawił jednak w tym temacie sprawę jasno.

– Ta walka (trylogia Sterlinga z Yanem) będzie zawsze dostępna – powiedział. – Petr Yan jest jednym z najostrzejszych gości w tej dywizji, więc… Prawdopodobnie trzeba teraz zestawić walkę (Sterlinga) z Dillashawem.

Po 2-letniej absencji za stosowanie dopingu Killashaw powrócił do akcji w zeszłym roku, pokonując niejednogłośnie Cory’ego Sandhagena. Od tego czasu domaga się pojedynku o złoto. Podkreśla, że wywalczonego po raz drugi pasa nigdy nie stracił w oktagonie.

This poll has ended (since 1 month).

Czy werdykt w walce Sterling vs. Yan był słuszny?

Nie
52.76%
Tak
47.24%
Cały wywiad z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button