UFC

Santiago Ponzinibbio vs. Nordine Taleb i trzy inne walki na UFC Fight Night 105

Cztery nowe pojedynki zostały dodane do karty walk gali UFC Fight Night 105, a wśród nich starcie Santiago Ponzinibbio z Nordinem Talebem.

Gala UFC Fight Night 105, która odbędzie się 19 lutego w Halifax, została wzbogacona o cztery nowe zestawienia.

W najciekawiej zapowiadającej się walce w kategorii półśredniej rozpędzony serią trzech wygranych i zwycięski w pięciu z ostatnich sześciu walk Santiago Ponzinibbio (23-3), który ostatnio rozmontował Zaka Cummingsa, zmierzy się z powracającym po ubiciu Ericka Silvy Nordinem Talebem (12-3), który może pochwalić się czterema wygranymi w ostatnich pięciu starciach.

Francuz to solidny, silny zawodnik ze świetnym lewym prostym, charakterystycznym dla klubu Tristar. Argentyńczyk powinien jednak mieć wyraźną przewagę na nogach i jeśli nie da się obalić – a jego defensywnym zapasom nie można nic zarzucić – powinien rozdawać karty w stójce, zwłaszcza że dla Taleba będzie to powrót po prawie rocznej przerwie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Santiago Ponzinibbio – 1.40
Nordine Taleb – 2.80

*****

W limicie kategorii średniej naprzeciwko siebie staną mający za sobą udany debiut w organizacji – ubił Magnusa CedenbladaJack Marshman (21-5) z walczącym o pozostanie w organizacji po dwóch szybkich porażkach Thiago Santosem (13-5).

Starcie zapowiada się na stójkową aferę – Walijczyk powinien mieć przewagę bokserską, ale Brazylijczyk kopie zdecydowanie lepiej, dodatkowo dobrze też radząc sobie w klinczu. Trudno wskazać faworyta – Santos jest znacznie bardziej doświadczony w walkach z mocnymi rywalami, ale jego szczęka nie należy do najmocniejszych, a i defensywa stójkowa nie zachwyca.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jack Marshman – 2.20
Thiago Santos – 1.65

*****

Powracający po porażkach lekcy Alex Ricci (10-4) – przegrał ostatnio z Jremym Kennedym – i Alvaro Herrera (9-4) – uległ Vicente Luque – powalczą o przedłużenie przygody z UFC.

Kanadyjczyk w debiucie dał się skontrolować pod siatką walczącemu na co dzień w kategorii piórkowej Kennedy’emu, poza niezłą obroną obaleń i dobrymi kolanami nie prezentując wiele więcej. Wydaje się, że Herrera mieć mieć przewagę na nogach, choć gdy Ricci ma miejsce, potrafi być kreatywny, ochoczo mieszając pozycje. W razie problemów Meksykanin będzie też mógł w każdej chwili powtórzyć taktykę ostatniego rywala Kanadyjczyka, odwołując się do klinczu.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alex Ricci – 2.10
Alvaro Herrera – 1.70

*****

W ostatniej dodanej walce, która odbędzie się w kategorii koguciej, naprzeciwko siebie staną debiutujący pod banderą UFC niepokonany Aiemann Zahabi (6-0) – brat trenera Firasa z Tristar – i powracający po porażce z Antonio Beltranem Reginaldo Vieira (13-4).

Zahabi walczy w stylu wielu zawodników Tristar – preferuje stójkę, ciosy proste, jest cierpliwy, taktyczny, dobrze zamyka rywali pod siatką. Jeśli jego obrona przed obaleniami, którą na tym etapie trudno ocenić, jest równie dobra, powinien spokojnie wypunktować, a może znokautować brazylijskiego grapplera w stójce.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Aiemann Zahabi – 1.66
Reginaldo Vieira – 2.20

Rozpiska UFC Fight Night 105

Walka wieczoru

265 lbs: Junior dos Santos (18-4) vs. Stefan Struve (28-8)

Pozostałe

185 lbs: Elias Theodorou (12-1) vs. Cezar Ferreira (11-5)
170 lbs: Santiago Ponzinibbio (23-3) vs. Nordine Taleb (12-3)
185 lbs: Jack Marshman (21-5) vs. Thiago Santos (13-5)
155 lbs: Alex Ricci (10-4) vs. Alvaro Herrera (9-4)
135 lbs: Aiemann Zahabi (6-0) vs. Reginaldo Vieira (13-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button