Salim Touahri: „Nie nastawiam się wyłącznie na nokaut, chociaż zrobię wszystko, by właśnie tak zakończyć walkę z Alvesem”

Salim Touahri, który w sobotę w Ergo Arenie zadebiutuje w oktagonie UFC opowiada o okolicznościach podpisania kontraktu i walce z Warlley’em Alvesem.

Do walki pod banderą UFC wyrażał gotowość już kilka tygodni temu, gdy robiącemu furorę w oktagonie Mike’owi Perry’emu na tydzień przed wrześniową galą UFC Fight Night 116 wypadł rywal w osobie Thiago Alvesa. Wtedy jednak matchmakerzy amerykańskiego giganta nie zdecydowali się skorzystać z usług ciężkorękiego Polaka, serwując Platynowemu Alexa Reyesa, który wytrwał zresztą tylko 79 sekund.

Szczęście uśmiechnęło się do Salima Touhariego, bo o nim mowa, przy okazji sobotniej gali UFC Fight Night 118 – gdy bowiem z walki z Warlley’em Alvesem wypadł kontuzjowany Jom Wallhead, zawodnik Grapplingu Kraków nie zastanawiał się ani chwili, od razu wyrażając gotowość do pójścia w oktagonowe tany z niebezpiecznym Brazylijczykiem.

Salim Touahri w UFC – zmierzy się z Warlley’em Alvesem na UFC w Gdańsku

To spełnienie moich marzeń. Bardzo się cieszę, że się udało.

– powiedział w rozmowie z PolskaTimes.pl Touahri.

Tak naprawdę dowiedziałem się o wszystkim w niedzielę późnym wieczorem. UFC wyraziło zgodę na mój udział w gali, później czekaliśmy tylko na potwierdzenie od mojego przeciwnika. Ja nie zastanawiałem się nawet chwili. Od razu wiedziałem, że biorę tę walkę.

Rozpędzony pięcioma wiktoriami z rzędu, w tym czterema przez nokauty, 28-latek podpisał kontrakt na cztery pojedynki. Od dawna nie ukrywał, że cały czas szlifuje formę, licząc właśnie na wzięcie jakiejś walki w zastępstwie.

Trenowałem cały czas. Wiadomo, że nie były to dwumiesięczne przygotowania pod dany termin i konkretnego przeciwnika, ale jestem w dobrej formie.

– powiedział.

Na pewno będę gotowy na sobotni pojedynek.
Touahri przyznał, że nie miał jeszcze okazji przyjrzeć się dokładnie umiejętnościom Alvesa, który jeszcze w zeszłym roku, po czterech z rzędu zwycięstwach – między innymi nad takimi zawodnikami jak Colby Covington czy Alan Jouban – uchodził za jednego z najlepiej rokujących półśrednich w UFC. Zapewnia jednak, że do czasu walki praca domowa będzie odrobiona.

W poszukiwaniu talentów #3 – Warlley Alves

Zawsze staram się kończyć pojedynki przed czasem.

– powiedział Touahri, który w ośmiu z dziesięciu zwycięstw w karierze nie potrzebował pomocy sędziów punktowych.

Ale oczywiście zostawiam sobie margines błędu. Jestem przygotowany na pełen dystans, jeśli będzie trzeba przewalczę trzy rundy po pięć minut. Nie nastawiam się tylko i wyłącznie na nokaut, chociaż zrobię wszystko, by właśnie tak zakończyć walkę z Alvesem.

*****

Analizy KSW 40 – Mateusz Gamrot vs. Norman Parke II

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply