„Są rozżaleni naszą decyzją” – Shamil Musaev i Abus Magomedov odejdą z KSW?

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski zdradził, że Shamil Musaev i Abus Magomedov mogą rozstać się z organizacją.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie szeregi KSW może opuścić dwóch mocnych zawodników o dagestańskich korzeniach – mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem Shamil Musaev oraz Abus Magomedov.

Wraz bowiem ze zwycięstwem z Urosem Jurisiciem podczas zeszłotygodniowej gali KSW 58 kontrakt Cichego Zabójcy z KSW dobiegł końca, o czym 27-latek sam poinformował w rozmowie z Vestnik MMA. Także umowa Abusa Magomedova, który ma na koncie jeden występ w Polsce – udusił Cezarego Kęsika w grudniu zeszłego roku – zbliża się do końca.
Negocjacji nad przedłużeniem umowy nie ułatwiła awantura, do jakiej doszło po starciu Musaeva z Jurisiciem, w której aktywny udział wziął też właśnie Magomedov. Shamil został za nią ukarany potrąceniem 50% gaży, a Abus 6-miesięcznym zawieszeniem w prawach zawodnika.

Zapytany przez Łukasza Jurkowskiego w magazynie Koloseum o sytuację kontraktową Dagestańczyków, współwłaściciel KSW Martin Lewandowski nie wykluczył rozstania.

– Z jednym i drugim jesteśmy tak naprawdę na końcówce naszych zapisów kontraktowych – przyznał polski promotor. – Teraz zaczęły się trochę trudne negocjacje, bo panowie są na tyle rozżaleni naszą decyzją (o karach), że informują, że chyba nie będą chcieli przedłużyć kontraktu.

– Powiem tyle – na pewno jeszcze wyczekam jakąś dłuższą chwilę, żeby po prostu emocje opadły. Bardzo chętnie im też udostępnię nagrania, których może telewizja nie pokazywała, żeby zobaczyli, na jakiej podstawie podjęliśmy te decyzje, bo mogę powiedzieć i się przyznać przed państwem i przed telewidzami, że ja sam nawet nie pamiętam, jak zszedłem z klatki. Moje emocje tam osiągnęły prawie apogeum.– Mogę tyle zadeklarować, że chcemy, żeby zawodnicy nadal utrzymali się w KSW, abyśmy nadal mogli cieszyć się ich pojedynkami. Głupi incydent. Nieodpowiedzialne zachowanie przede wszystkim cornerów, które doprowadziło do takiego a nie innego obrotu spraw.

– Czekają mnie więc w najbliższych tygodniach trudne negocjacje.
Goszcząc w Koloseum, Shamil Musaev nie nawiązywał co prawda do swojej sytuacji kontraktowej w KSW, ale publicznie zaapelował o walkę o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Dagestańczyk stoczył pod sztandarem polskiego potentata trzy pojedynki, wszystkie w glorii zwycięzcy. W zeszłym roku był nawet przymierzany do walki o złoto wagi lekkiej z Mateuszem Gamrotem, ale kontuzja pokrzyżowała mu szyki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply