UFC

Ryan Bader dominuje zapaśniczo, rozbija Rogerio Nogueirę

Ryan Bader dopisał do swojego rekordu 15. zwycięstwo w oktagonie kończąc Antonio Rogerio Nogueirę udzerzeniami z góry w trzeciej rundzie.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 100 Ryan Bader (22-5) całkowicie zdominował zapaśniczo i rozbił Antonio Rogerio Nogueirę (22-8), kończąc Brazylijczyka w trzeciej rundzie.

Nogueira rozpoczął agresywniej, zmuszając Badera do krążenia przy siatce. Po jednej z wymian trafił mocno Amerykanina, ruszając następnie z ostrzą szarżą, aby go dobić. Bader jednak inteligentnie skontrował obaleniem. Tam unieruchomił Brazylijczyka pod siatką, wykluczając jego rękę i spuszczając potężne ciosy i łokcie na głowę bezradnego, ale dzielnie walczącego Nogueiry, okrutnie go rozbijając i rozcinając.

Zdając sobie sprawę, gdzie ma największą przewagę, Bader na początku drugiej rundy od razu poszukał obalenia i pomimo pewnego oporu ze strony Nogueiry dopiął swego. Pod siatką z góry kontynuował kontrolowanie i obijanie Brazylijczyka, zagrażając mu też duszeniem. Minotoro zdołał się wykaraskać, ale do końca rundy pozostał uwięziony na plecach pod siatką, przyjmując pojedyncze ciosy Amerykanina.

Również w trzeciej rundzie znacznie lepiej dysponowany kondycyjnie Bader szybko przeniósł walkę do parteru, wcześniej jeszcze trafiając kilkoma uderzeniami. Z góry zasypał ledwie żywego już Brazylijczyka gradem ciosów, zmuszając sędziego do przerwania tej nierównej walki.

Dla Amerykanina, dla którego była to ostatnia walka w kontrakcie z UFC, jest to drugie z rzędu zwycięstwo, a jednocześnie siódme w ostatnich ośmiu walkach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button