„Różnie można było tę walkę postrzegać” – Maciej Kawulski wyjaśnia, dlaczego niektórzy fani mogli widzieć zwycięstwo Patryka Kaczmarczyka z Robertem Ruchałą

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski wyjaśnił, dlaczego w oczach niektórych fanów Patryk Kaczmarczyk mógł wygrać z Robertem Ruchałą na KSW 64.
Pojedynek pomiędzy Robertem Ruchałą i Patrykiem Kaczmarczykiem, którzy skrzyżowali rękawice podczas sobotniej gali KSW 64 w Łodzi, uchodził za jeden z najciekawszych w rozpisce. Młodzianie podchodzili bowiem do niego z nieskazitelnymi bilansami i interesującymi perspektywami na przyszłość.
Starcie nie okazało się jednak porywającym widowiskiem. Po taktycznym boju uznanie w oczach sędziów punktowych zdobył zawodnik z Nowego Sącza, który w rundach pierwszej i drugiej był w stanie dłuższymi fragmentami kontrolować radomianina w klinczu i parterze.

Walką rozczarowania nie przejawiał natomiast sternik KSW Maciej Kawulski, który w wywiadzie udzielonym Dominikowo Durniatowi po gali krótko ją omówił, zwracając uwagę, że była ona bardziej wyrównana, niż mogło się wydawać.

– Obaj byli doskonali – powiedział polski promotor. – Powiedziałbym, że to była bardzo wyrównana walka. Zresztą mówiłem to zza klatki do Kaczmarczyka, że różnie można było tę walkę postrzegać.– Myślę, że dla takich widzów, którzy nie są insiderami MMA, to właśnie on mógł ją wygrywać, bo był aktywniejszy, dążył do zwycięstwa. Natomiast w tej grze może być tak, że po prostu czekasz, polujesz. To jest trochę tak jak w piłce nożne – nie trzeba super dryblować, grać jak Włosi. Trzeba strzelać gole. I Ruchała, mam wrażenie, w tym meczu strzelił ich więcej.

– Natomiast doskonała walka. Uważam, że wszystko jest przed jednym i drugim. Są młodziutcy i mają wielki talent.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Robert Ruchała może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 6-0. Pod sztandarem KSW wygrał już trzy walki, mocno zbliżając się do mistrzowskiej rozgrywki w kategorii piórkowej.

Rozczarowania swoim występem nie ukrywał natomiast po walce Patryk Kaczmarczyk, zapowiadając, że prędzej czy później dojdzie do trylogii z nowosądeczaninem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply