RCC Boxing PromotionsRosyjskie MMA

Rousimar Palhares ubity w Jekaterynburgu podczas RCC 5 – VIDEO

Rousimar Palhares przegrał przez nokaut z Georgiyem Kichiginem podczas gali RCC 5 w Jekaterynburgu.

Rousimar Palhares (19-10-1) nie zaliczy debiutu pod sztandarem organizacji Russian Cage Championship do udanych. Podczas gali RCC 5 w Jekaterynburgu przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Georgiyem Kichiginem (20-5).

Już pierwszy prawy Kichigina doszedł celu. Kazach wpadł jednak w klincz, wciągnięty następnie do parteru przed Brazylijczyka. Szybko jednak uciekł na nogi, a z czasem sędzia podniósł też Palharesa. Mocny prawy Kichigina ponownie dochodzi celu, ale Brazylijczyk kontruje obaleniem, trafia do gardy rywala. Ten unieruchomił jego ręce i z czasem sędzia podniósł walkę. Palhares poszukał obalenia, ale bez powodzenia. Zainkasował podbródka, następnie przyszpilony do siatki. Tym razem Kichigin pokusił się o obalenie – i dopiął swego, przewracając weterana pod siatką. Z czasem wrócił jednak na nogi – a tam rozdawał karty, zamykając Brazylijczyka na siatce i tam zasypując go gradem uderzeń. Palhares padł na deski, a Kichigin oddalił się, licząc na przerwanie sędziego – ten chwilę się zawahał, ale gdy Rosjanin ruszył z powrotem w kierunku reprezentanta Kraju Kawy, przerwał walkę.

29-letni Rosjanin zwycięża w ten sposób już czternasty pojedynek z rzędu – w tym jedenasty przed czasem – będąc niepokonanym od czterech lat.

38-letni Brazylijczyk przegrywa natomiast drugie kolejne starcie. Z ostatnich sześciu wygrał tylko jedno.