Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Rosjanie wybrali najlepszą walkę 2016 roku – video

Dziennikarze portalu Sovsport.ru dokonali wyboru najlepszej walki, jak odbywał się w Rosji w 2016 roku.

Pierwsze dni stycznia najlepiej nadają się na wspomnienia nad rokiem ubiegłym. Nie inaczej proces ten funkcjonuje w świecie MMA. Przed nami rok pełen fantastycznych wydarzeń, pasjonujących bojów w klatkach, oktagonach czy ringach, więc tym prędzej śpieszmy się ze wspominkami.

Rosyjski portal Sovsport.ru pokusił się o wytypowanie najlepszej walki, jaka miała miejsce na rosyjskiej ziemi w roku 2016. Wybór nie był prosty. Największe organizacje zza naszej wschodniej granicy zorganizowały wiele świetnych widowisk, a w ich trakcie odbyło się kilka naprawdę zapierających dech w piersiach pojedynków najlepszych rosyjskich zawodników, a także solidnych obcokrajowców. Kibice z rozrzewnieniem będą wspominać następujące starcia:

Fedor Emalianienko vs. Fabio Maldonado na gali EFN 50
Aleksander Shlemenko vs. Vyacheslav Vasilevsky na gali M-1 Challenge 64
Aleksander Volkov vs. Denis Smoldarev na tej samej gali
Levan Makashvili vs. Rasul Mirzaev na gali EFN 54
Marat Balaev vs Yusuf Raisov na gali ACB 50

Do tej listy można byłoby dopisać pewnie jeszcze kilka efektownych pojedynków, ale ten najlepszy mógł być tylko jeden. Serce dzienikarzy “Sowieckiego Sportu” skradła mistrzowska konfrontacja w wadze lekkiej pomiędzy Magomedem Magomedovem (13–1) a Petrem Yanem (6–1) na gali ACB 32, która odbyła się 26 marca w Moskwie. Tygrys pokonał wtedy Bezlitosnego przez większościową decyzję sędziów. Było w niej wszystko, co kibice MMA cenią najbardziej – wyrównany bój, w którym zawodnicy zachwycali zarówno w parterze, jak i przy wymianach ciosów w stójce. Napięcie trwało do ostatniej sekundy tego 25 minutowego (!) pojedynku, a szala przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Wszystko okraszone krwią i porozbijanymi twarzami obu wojowników.
W opinii wielu ekspertów decyzja była krzywdząca dla Yana. Sam właściciel organizacji ACB Mairbek Khasiev zaraz po walce miał obiekcje co do słuszności werdyktu i zapowiedział rewanż. Miało do niego dojść na gali ACB 42, jednak mistrz zgłosił wówczas kontuzję. Ostatecznie do rewanżowego starcia ma dojść w pierwszej połowie tego roku. Czekamy z niecierpliwością.

Poniżej link do starcia:

https://www.youtube.com/watch?v=opezv-aL4Js

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button