Wirtuoz grapplingu, Rodolfo Vieira, rozpocznie karierę w MMA

Czterokrotny mistrz świata w BJJ i zwycięzca ADCC dołączy do American Top Team, by z przytupem wkroczyć w świat mieszanych sztuk walki. 

Kolejny ekspert od brazylijskiego jiu-jitsu zamierza odstawić swoje kimono na pewien okres do szafy i dołączyć do świata wszechstylowej walki wręcz.

Ostatnimi czasy dwie gwiazdy kobiecego grapplinguGabrielle Garcia oraz Mackenzie Dern, ogłosiły rozpoczęcie kariery w MMA. Pierwszą z nich będziemy mogli zobaczyć podczas sylwestrowej gali świeżo powstałej japońskiej federacji Rizin FF, duchowego spadkobiercy legendarnego PRIDE. Natomiast data debiutu Amerykanki nie jest jeszcze znana.

Do fali emigracji dołączył także przedstawiciel płci męskiej, Rodolfo Vieira. Mający na swoim koncie mistrzostwo w prestiżowej grapplerskiej organizacji ADCC oraz czterokrotny tytuł mistrza świata w BJJ Brazylijczyk dołączy do słynnej amerykańskiej kuźni gwiazd, American Top Team. 26-latek będzie więc mógł uczyć się od najlepszych w branży, czyli między innymi Robbiego Lawlera Juniora dos Santosa.

W rozmowie z magazynem Tatame zawodnik zdradził, iż jest bardzo podekscytowany perspektywą walk w klatce i zamierza poświęcić mnóstwo czasu i energii, by zdobyć mistrzostwo także w MMA.

Jadę do Japonii, a później wracam do Brazylii na operację. Rozmawiałem już z mistrzem Ricardo Liborio i pod koniec lutego 2016 pojadę na Florydę, by dołączyć do American Top Team. Słyszałem wiele dobrego o Danie Lambercie i ATT. Powodem dla którego wybrałem ATT, jest to, że będę miał pełne wsparcie i narzędzia, bym mógł zrealizować swoje cele. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem nowego rozdziału w moim życiu. Poświęcę cały swój czas i energię, by zostać mistrzem również w MMA.

Jak dotąd Vieira nie ujawnił w jakiej kategorii wagowej zamierza występować, ani kiedy będzie można zobaczyć jego debiut w klatce.

Poniżej wideo prezentujące umiejętności Brazylijczyka.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply