KSWUFC

Roberto Soldić pojawił się na czacie u Firasa Zahabiego – dokonał już wyboru między KSW i UFC?

Rozdający karty w wagach półśredniej i średniej KSW Roberto Soldić przemycił kolejne sygnały wskazujące na to, że podjął już decyzję w sprawie swojej przyszłości sportowej .
23 lipca – a zatem za niespełna trzy miesiące – dobiega końca kontrakt podwójnego mistrza Roberto Soldcia z organizacją KSW, pod sztandarem której wojuje od 2017 roku. Od kilku miesięcy sportowa przyszłość rozchwytywanego przez największe światowe organizacje Chorwata pozostaje jednym z przewodnich tematów na nadwiślańskiej scenie MMA. Przedłuży kontrakt z KSW, czy może jednak pójdzie do UFC?

Kilka tygodni temu wydawało się sytuacja się rozwiązała, bo Robocop w jednym z wywiadów stwierdził mimochodem, że „wybrał UFC”. Jednak szefowie KSW jak mantrę powtarzają, że piłka pozostaje cały czas w grze.

Maciej Kawulski stwierdził przed dwoma tygodniami, że Chorwat przeszacował co prawda swoje oczekiwania finansowe względem polskiego giganta, ale jednocześnie zapewnił, że walka o jego usługi cały czas trwa. Martin Lewandowski zdradził po sobotniej gali KSW 69, że w tym tygodniu raz jeszcze zasiądzie do stołu z ekipą podwójnego mistrza, licząc na konkretne decyzje.
Tymczasem późnym poniedziałkowym wieczorem Roberto Soldić wysłał w mediach kolejny sygnał, który może wskazywać na to, że daremny trud KSW, bo decyzję o migracji pod sztandar UFC już podjął.

Chorwat zawitał mianowicie na transmisję live trenera Firasa Zahabiego, pod batutą którego miał już okazję nie raz, nie dwa trenować w Tristar Gym w Montrealu.

– SoldicMMA? – powiedział Zahabi, dostrzegając Soldicia na czacie. – „Idę po wszystkich, jesteś najlepszy, bracie”? SoldicMMA? Czy to ty, bracie? Roberto Soldić? Czy to on? Jasny gwint! To chyba on. Nie jestem w stanie zweryfikować konta, ale wydaje mi się, że to on.

– „Idę po wszystkich, jesteś najlepszy, bracie” – tak, brzmi jak on. Roberto, tęsknię za tobą, stary. Czekam na ciebie. Granice Kanady są już otwarte. Pokoje w Tristar też już są dostępne. Trenujemy wszyscy razem, jak zawsze. Roberto, czekamy na ciebie. Dzisiaj mieliśmy na macie ze 25 zawodowców. Wszyscy na ciebie czekamy.

– Czekamy na twój debiut w UFC! Czekamy na obronę pasa KSW albo debiut w UFC. Jestem pewien, że niedługo do tego dojdzie. Roberto to jeden z najlepszych zawodników w dziejach. Dziękuję, że się tu pojawiłeś. Czekamy na ciebie w Tristar.Rzecz jednak w tym, że podczas transmisji Roberto przemycił też kilka wpisów na czacie.

– Pora na UFC, Roberto! – napisał jeden z użytkowników, oznaczając Robocopa.

– Niebawem, bracie! – odpowiedział Chorwat. – Nadchodzę.

Jaką mamy pewność, że to rzeczywiście Chorwat gościł na czacie Firasa Zahabiego. Oczywiście – nie mamy żadnej. Natomiast przesłanka wskazująca na to, że tak właśnie było, jest bardzo mocna – zaraz bowiem po zakończeniu transmisji Roberto Soldić umieścił na swoim Instagramie przytoczony wyżej fragment wypowiedzi kanadyjskiego trenera.
27-latek może pochwalić się serią siedmiu zwycięstw, w tym sześciu przez nokauty. W charakterze jego rywala na ostatnią – jeśli nie przedłuży umowy z Polakami – walkę w KSW najczęściej wskazuje się Mameda Khalidova, którego zdemolował w grudniu zeszłego roku. Do rewanżu garnie się Czeczen, a i szefowie polskiej organizacji nie ukrywają zainteresowania takim zestawieniem. Także sam Robocop niedawno nie wykluczył drugiej konfrontacji z Khalidovem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button