KSWPolskie MMA

„Będę już naciskał” – Martin Lewandowski spotka się z Roberto Soldiciem, wskazał potencjalne walki dla Chorwata

Martin Lewandowski opowiedział o sytuacji kontraktowej Roberto Soldicia i jego perspektywach sportowych w KSW.
Po zakończeniu sobotniej gali KSW 69 w Warszawie współwłaściciel organizacji Martin Lewandowski wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi, zorganizowanej na Instagramie.

Polski promotor opowiadał głównie o zakończonym chwilę wcześniej wydarzeniu, ale padły też pytania o ślimaczący się od kilku miesięcy temat sportowej przyszłości podwójnego mistrza Roberto Soldicia. Jak Martin Lewandowski zapatrywałby się na potencjalne zestawienie Chorwata z niewidzianym w akcji od półtora roku byłym mistrzem wagi średniej Scottem Askhamem?

– Możliwe byłoby, ale wydaje mi się, że na tę chwilę jest dużo ciekawszych zestawień dla Roberto niż ze Scottem – ocenił. – Scott wraca po kontuzji, po covdach i różnych takich, więc jeszcze nie wiadomo, jaką formę do końca prezentuje.
Martin Lewandowski podkreślił, że widzi kilka innych, bardziej interesujących pojedynków dla Robocopa – na czele z rewanżem z Mamedem Khalidovem, którego Chorwat zdemolował w grudniu zeszłego roku.

– Ale słuchajcie, jest na tę chwilę… – powiedział. – Przynajmniej w teorii – bo to jeszcze nie jest wyjaśnione, czyli sytuacja Mameda i jego stanu zdrowia, w sensie: ma się dobrze, ale pytanie, czy na tyle dobrze, aby stoczyć kolejną walkę z Roberto… Ten rematch Roberto mu gwarantował.

– Jest walka też w 93 kilogramach dla Roberto. Musi obronić, a przynajmniej dobrze byłoby, żeby wrócił na chwilę do kategorii 77 kg. Przypomnę, że ma dwa pasy w Federacji, więc dwa blokuje. Musi kiedyś toczyć walki w obronie tych pasów.

Kontrakt rozpędzonego serią siedmiu zwycięstw i rozchwytywanego przez inne organizacje Chorwata z KSW dobiega końca 23 lipca. W aktualnej umowie obowiązuje go jeszcze jedna walka.

– Kiedy Roberto zawalczy? – powiedział Martin. – Też nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dlatego dopóki się dogadam albo nie dogadam, to będziemy decydowali, czy to będzie jego ostatnia walka w KSW, czy też jeżeli przedłużymy na kolejne lata, to inaczej będziemy planowali.

– Jego przyszłość w KSW jest niepewna. Miałem rozmowę mieć w tym tygodniu, będę miał w kolejnym, czyli po tej gali. Myślę, że będę już naciskał, aby jakieś deklaracje padły.
Przed dwoma tygodniami Roberto Soldić w nieszczególnie zawoalowany sposób dał natomiast do zrozumienia, że decyzję już podjął, wybierając UFC. Jednak Maciej Kawulski – podobnie jak Martin Lewandowski – stwierdził w zeszłym tygodniu, że piłka jest nadal w grze, choć Chorwat przeszacował swoje żądania finansowe względem KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button