Robbie Lawler vs. Donald Cerrone na UFC 213

Szlagierowo zapowiadające się starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Robbiem Lawlerem i Donaldem Cerrone odbędzie się podczas lipcowej gali UFC 213.

Długo to nie trwało! Ledwie pojawiły się pierwsze doniesienia, a już mamy ich potwierdzenie – świetnie zapowiadające się starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Robbiem Lawlerem (27-11) i Donaldem Cerrone (32-8) odbędzie się 8 lipca podczas gali UFC 213 w Las Vegas. O zestawieniu poinformował dziennikarz Brett Okamoto, powołując się na sternika organizacji Danę White’a.
Obaj zawodnicy powracają po porażkach. Lawler w w lipcu zeszłego roku podczas gali UFC 201 padł pod ciosami Tyrona Woodley’a tracąc złoto, które na początku roku obronił po raz drugi, po krwawej wojnie niejednogłośnie wypunktowując Carlosa Condita.

Z kolei Cerrone w 2016 roku przeniósł się do kategorii półśredniej, prezentując wyborną formę i kończąc czterech kolejnych rywali. W styczniu tego roku został jednak rozbity podczas gali UFC on FOX 23 przez Jorge Masvidala i jego seria czterech wiktorii dobiegła końca.

Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji. Bez wątpienia Lawler będzie miał po swojej stronie przewagę gabarytów oraz przewagę siłową. Jest też zawodnikiem uderzającym mocniej, a odwrotna pozycja, z jakiej walczy, może stanowić dla Cerrone problem. Kowboj powinien natomiast dysponować przewagą szybkościową oraz prawdopodobnie kondycyjną – posiada też o wiele bogatszy arsenał kopnięć. Jego lichy korpus zawsze jednak czyni go podatnym na uderzenia bite na schaby właśnie. Trudno ocenić, w jakiej formie zdrowotnej wyjdą do walki – Lawler ma już za sobą wiele wojen, ale też zrobił sobie długi odpoczynek – w lipcu minie rok od jego ostatniego występu. Z kolei bijący się co trzy miesiące Cerrone także ma już solidny przebieg, a w ostatnich dwóch walkach przyjął sporo obrażeń.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Robbie Lawler – 1.65
Donald Cerrone – 2.10

Rozpiska UFC 213

265 lbs: Fabricio Werdum (21-6-1) vs. Alistair Overeem (42-15)
170 lbs: Robbie Lawler (27-11) vs. Donald Cerrone (32-8)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply