UFC

Rewanż w Abu Zabi? Islam Makhachev zabrał głos nt. obietnicy złożonej Alexandrowi Volkanovskiemu po walce!

Rozdający karty w wadze lekkiej UFC Islam Makhachev opowiedział o rozmowie z Alexandrem Volkanovskim po australijskiej gali UFC 284 w Perth.
Pojedynek Islam Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim, który uświetnił niedawną gale UFC 284 w Perth, okazał się znacznie bardziej wyrównany, aniżeli wynikałoby z kursów bukmacherskich wyraźnie faworyzujących Dagestańczyka. Ostatecznie jednak sędziowie jednogłośnie orzekli o wiktorii Makhacheva, który tym samym po raz pierwszy obronił pas mistrzowski wagi lekkiej.

W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił MatchTV, Islam z pełną mocą podkreślił, że sędziowie punktowi błędu nie popełnili.
– Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości, może obejrzeć na spokojnie walkę – powiedział. – Człowiek, który zna się na sportach walki, oceni to prawidłowo. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że wygrałem, przyznali mi jednogłośne zwycięstwo.

– Po prostu oczekiwano ode mnie więcej. Spodziewano się, że się po nim przejadę. Po prostu nie sprostałem oczekiwaniom wszystkich.

– Wiedziałem, że nie będę ustępował mu w stójce. Nikomu tam nie ustępuję. Walczę całe życie.

– Myślę, że nie każdy mistrz zgodziłby się, aby na pierwszą obronę jechać na teren przeciwnika. Mnie jednak interesowała ta walka. To było wyzwanie. UFC planowało dać Volkanovskiemu walkę o pas, więc zdecydowaliśmy się, aby nie czekać i wyzwać go do walki w Australii.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Alexander Volkanovski opublikował kilka dni temu materiał, na którym wspólnie z Islamem Makhachevem potwierdzili chęć stoczenia rewanżu przy okazji gali w Abu Zabi.

– Zgodziliśmy się na to z Volkanovskim po walce – przytaknął Dagestańczyk. – Powiedział, że zgadza się na rewanż. Ja także. Jeżeli więc zechce tego UFC, żaden problem. Wszystko pozostaje w rękach UFC. Sami zawodnicy nie mogą sobie ustalać walk bez zgody orgnizacji.– Jeśli szefowie UFC są zainteresowani rewanżem, dlaczego nie? Nie wybieram sobie rywali. Mam mocnych przeciwników w swojej wadze. Jeśli jednak UFC chce rewanżu, nie ma z tym żadnego problemu.

Pomimo iż największą motywacją Islama Makhacheva do walki z Alexandrem Volkanovskim był status Australijczyka jako najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe, po zwycięstwie Dagestańczyk nie zajął jego miejsca w oficjalnym rankingu P4P UFC. Makhachev nie wyklucza jednak, że to… przygotowanie pod rewanż.

– Przede wszystkim polecieliśmy do Australii, aby odnieść zwycięstwo i obronić pas – zaznaczył. – I tak zrobiliśmy.
– Niektóre portale przyznały mi potem pierwsze miejsce P4P, inne nie. W oficjalnym rankingu UFC nie umieszczono mnie na pierwszym miejscu. Możliwe, że chcą w ten sposób podgrzać atmosferę przed rewanżem.

– Nie przejmuję się tym. Mam pas, jestem mistrzem. To najważniejsze.

O zmianie tego stanu rzeczy marzy nadal Alexander Volkanovski, który kontynuuje narrację przyjętą po walce – chce stoczyć rewanż.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button