UFC

Rewanż z Dustinem Poirierem? „Nie ma chu*a, żeby do tej walki doszło, bo…”

Były mistrz kategorii lekkiej Eddie Alvarez wyjaśnia, dlaczego na tę chwilę kompletnie nie interesuje go pojedynek z Dustinem Poirierem – i jakimkolwiek innym rywalem – podczas gali UFC on FOX 30.

Ledwie wczoraj pojawiły się doniesienia, wedle których wobec problemów z zestawieniem starcia o złoto 125 funtów pomiędzy Nicco Montaną i Valentiną Shevchenko matchmakerzy UFC rozważają wystawienie do walki wieczoru lipcowej gali UFC on FOX 30 dwóch czołowych lekkich, Eddiego Alvareza i Dustina Poiriera.

Okazuje się jednak, że Król Podziemia, któremu w kontrakcie z amerykańskim gigantem została jeszcze tylko jedna walka, ani myśli zgadzać się na żaden pojedynek, dopóki nie podpisze nowego kontraktu.

Nie ma chuja, żeby do tej walki doszło. Nie walczę, dopóki nie podpiszę nowej umowy.

– powiedział w rozmowie z MMAFighting.com Alvarez.

Jak dotychczas rozmawialiśmy z UFC tylko na temat przedłużenia nowej umowy i nie doszliśmy tu do porozumienia. Nie będzie więc żadnej propozycji walki czy rywala, dopóki nie będę gotowy na podpisanie nowego kontraktu. Gdy więc dojdziemy do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy, wtedy na pewno dostanę ofertę walki na maila.
Wielu zawodników w przeszłości decydowało się wypełnić swoje kontrakty, licząc na zwycięstwo w ostatniej walce, co poprawiłoby ich pozycję negocjacyjną podczas rozmów o nowej umowie. Eddie Alvarez preferuje jednak zdecydowanie odmienne podejście, próbując już teraz ugrać tyle, ile jest w stanie po zwycięstwie z Justinem Gaethje.

Ba, zapowiedział, że bez wcześniejszego przedłużenia umowy nie zaakceptowałby nawet starcia z Natem Diaze, do walki z którym garnie się od roku.

Chcę usiąść z UFC i po prostu się porozumieć.

– powiedział.

Najlepsi goście walczą w UFC. Nadal jest kilku gości w dywizji, których chcę sprzątnąć, żeby mieć ich w swoim CV, więc zdecydowanie mam tu jeszcze sporo niedokończonych interesów.

Tymczasem po drugiej stronie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dustin Poirier podpisał bowiem niedawno nowy kontrakt i wyraża pełną gotowość do rewanżu z Eddiem Alvarezem w walce wieczoru UFC on FOX 30.

*****

Israel Adesanya zapowiada pokonanie „łatwego” Brada Tavaresa i łypie w kierunku „nakoksowanego dzieciaka z Brazylii”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button