UFC

Renan Barao zwolniony z UFC

Końca dobiegła przygoda z UFC byłego dominatora kategorii koguciej Renana Barao.

Określony swego czasu przez Danę White’a mianem najlepszego zawodnika P4P były mistrz kategorii koguciej Renan Barao został zwolniony z UFC, o czym poinformował portal Combate.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Zwolnienie nie stanowi większego zaskoczenia, bo niespełna 33-letni Brazylijczyk przegrał pięć ostatnich pojedynków i siedem z ostatnich ośmiu. Ostatnie zwycięstwo w oktagonie odniósł we wrześniu 2016 roku, pokonując Phillipe’a Novera. Trzy tygodnie temu jego los przypieczętował natomiast krajan Douglas Andrade, który na pełnym dystansie mocno porozbijał Renana Barao, serwując mu piątą porażkę z rzędu.

W 2011 roku Baron rozpoczął przygodę z UFC, gdzie przeszedł po zakupie WEC przez ZUFFĘ. Serią trzech zwycięstw utorował sobie drogę do starcia o tymczasowy – pod nieobecność kontuzjowanego Dominicka Cruza – pas mistrzowski, który zdobył w 2012 roku, wypunktowując Urijaha Fabera. Rzeczony tytuł – zmieniony później na właściwy – obronił trzy razy.

Początkiem końca wielkiego Renana Barao okazał się pojedynek z TJ-em Dillashawem w 2014 roku. Gremialnie skreślany Amerykanin rozbił w pył Brazylijczyka, strącając go z tronu. Barao już nigdy nie wyglądał tak samo.

Przygoda eksperymentującego ostatnimi czasy z kategorią piórkową – bez powodzenia – i trenującego w American Top Team Brazylijczyka z UFC trwała ponad osiem lat. Jego łączny bilans w oktagonie amerykańskiego giganta wyniósł 9-8.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button