Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rekordowy Krzysztof Jotko

Krzysztof Jotko nokautem na Tamdanie McCrorym na gali UFC Fight Night 89 wyśrubował kilka rekordów w polskim MMA

Kapitalne zwycięstwo na gali UFC Fight Night 89 w Ottawie – w 59 sekund ubił Tamdana McCrory’ego – pozwoliło Krzysztofowi Jotce ustanowić kilka statystycznych rekordów.

Polski zawodnik zrównał się z Michaelem Bispingiem, Robertem Whittakerem, Thiago Santosem, Magnusem Cedenbladem oraz Derekiem Brunsonem pod względem liczby kolejnych zwycięstw w kategorii średniej. Podobnie jak ta czwórka, tak i Polak ma obecnie na koncie cztery wiktorie z rzędu. Przed nimi znajduje się tylko Yoel Romero, który wygrał siedem kolejnych starć.

Jotko zostawił też w tyle rekord Tomasza Drwala, który w 2009 roku zanotował trzy wygrane z rzędu w UFC, co było dotychczas najlepszym wynikiem w męskim MMA nad Wisłą.

Z łączną liczbą pięciu zwycięstw w oktagonie amerykańskiego giganta 26-latek lideruje – wespół z posiadającą tyle samo wiktorii Joanną Jędrzejczyk – wszystkim polskim zawodnikom.

Reprezentujący barwy American Top Team Jotko zanotował też drugie najszybsze zwycięstwo w historii bojów nadwiślańskich fighterów pod banderą UFC. 59 sekund, jakich pochodzący z Ornety zawodnik potrzebował na ustrzelenie McCrory’ego, ustawia go tuż za Danielem Omielańczukiem, który w lipcu ubiegłego roku ubił Chrisa de la Rochę na gali UFC Fight Night 72 w 48 sekund.

Jotko został też pierwszym zawodnikiem, który zafundował McCrory’emu nokaut. W 17 poprzednich starciach Amerykanina żaden z jego rywali nie był w stanie tego dokonać.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button