Statystyki MMAUFC

Rekordowe wyczyny Mateusza Gamrota w Las Vegas na UFC 285!

Pokonując w Las Vegas na UFC 285 Jalina Turnera, Mateusz Gamrot wyśrubował kilka rekordowych osiągnięć w oktagonie UFC.
W minioną sobotę Mateusz Gamrot dopisał do swojego bilansu piąte zwycięstwo pod sztandarem organizacji UFC. Wziąwszy w zastępstwie za Dana Hookera walkę z Jalinem Turnerem z niespełna 3-tygodniowym wyprzedzeniem – i z furą problemów po drodzeGamer pokonał Amerykanina niejednogłośną decyzją sędziowską.

W starciu tym polski zawodnik zanotował 4 udane sprowadzenia na 12 podejść zapaśniczych. Oznacza to, że od początku swojej przygody z amerykańskim gigantem reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team zaliczył już łącznie 26 obaleń w siedmiu dotychczasowych występach. To najlepszy wynik wśród wszystkich polskich zawodników, jacy walczyli czy walczą pod banderą UFC.
W tejże klasyfikacji Mateusz Gamrot zdystansował w sobotę dotychczasowego polskiego lidera Bartosza Fabińskiego, który rozstał się z UFC, mając na koncie 24 obalenia. Warto natomiast zaznaczyć, że do oficjalnego bilansu warszawskiego Rzeźnika nie jest wliczana walka z Darrenem Stewartem, która odbyła się pod flagą Cage Warriors. Gdyby dodać do jego wyniku 5 obaleń z tamtego boju, Fabiński byłby polskim liderem z 29 obaleniami.

Jeśli chodzi o kolejne miejsca w tej klasyfikacji, to na trzecim – po Mateuszu Gamrocie (26) i Bartoszu Fabińskim (24) – znajduje się Marcin Tybura z 20 obaleniami. Czwartą pozycję okupuje były już zawodnik UFC Krzysztof Jotko z 19 obaleniami, a piąty jest Jan Błachowicz z 16 obaleniami.

Na tym jednak nie koniec, jeśli chodzi o dokonania Mateusza Gamrota w Las Vegas. Gamer jest jedynym polskim zawodnikiem, który w każdej walce notował co najmniej jedno obalenie. Poniżej jego wszystkie obalenia w dotychczasowych startach w UFC:

Guram Kutateladze – 5 obaleń
Scott Holtzman – 2
Jeremy Stephens – 1
Diego Ferreira – 4
Arman Tsarukyan – 6
Beneil Dariush – 4
Jalin Turner – 4

Mateusz Gamrot jest jedynym zawodnikiem w czołowej dziesiątce wagi lekkiej, który przewracał dotychczas każdego przeciwnika. Jeśli natomiast wziąć pod uwagę Top 15 dywizji, to liderem jest klubowy kolega Polaka z American Top Team Grant Dawson. Amerykanin stoczył dotychczas w oktagonie osiem walk, w każdej notując co najmniej jedno obalenie.Gamer może natomiast pochwalić się najwyższą średnią sfinalizowanych obaleń w całej czołowej piętnastce wagi lekkiej. Średnio na 15 minut walki notuje 4,54 obalenia. Drugi w tej klasyfikacji jest wspomniany Grant Dawson z 3,80 obaleniami. Poniżej Top 5 zawodników z czołowej piętnastki z najwyższą statystyką udanych obaleń na 15 minut.

1. Mateusz Gamrot – 4,54 (7 walk)
2. Grant Dawson – 3,80 (8)
3. Arman Tsarukyan – 3,30 (8)
4. Islam Makhachev – 3,24 (14)
5. Charles Oliveira – 2,37 (30)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button