Polskie MMAStatystyki MMAUFC

Rekordowe statystyki Bartosza Fabińskiego

Bartosz Fabiński z wojażu do Meksyku wraca z kilkoma cennymi osiągnięciami.

Świetnie dysponowany Bartosz Fabiński sterroryzował zapaśniczo Hectora Urbinę na gali UFC Fight Night 78 w Meksyku. El Toro nie miał odpowiedzi na żelazny gameplan Polaka, jego szlify zapaśnicze oraz świetną kontrolę z góry połączoną z ciężkim ground and pound.

Pokonując Urbinę, Rzeźnik stał się pierwszym polskim zawodnikiem (wśród mężczyzn) w historii, który przygodę z UFC rozpoczął od dwóch kolejnych zwycięstw – w pierwszym starciu w pokonanym polu zostawił bowiem Garretha McLellana, co miało miejsce na gali UFC Fight Night 64 w Krakowie.

Drugim zwycięstwem z rzędu podopieczny Roberta Jocza zbliża się też do rekordowego osiągnięcia Tomasza Drwala, który w 2009 roku zanotował serię trzech kolejnych wiktorii w oktagonie UFC. Razem z Fabińskim o wyrównanie tego rekordu walczy także znajdujący się na fali dwóch zwycięstw Krzysztof Jotko. Oczywiście cały czas mowa o męskim MMA.

Według portalu Fightmetric kolekcjonującego dane ze wszystkich walk w oktagonie, Fabiński po wczorajszym pojedynku może się też pochwalić najlepszymi statystykami zapaśniczymi spośród wszystkich występujących w UFC Polaków.

Rzeźnik średnio w ciągu 15 minut notuje aż 8 udanych sprowadzeń. Jego skuteczność obaleń wynosi aż 72%, co również zdecydowanie wyróżnia go na tle polskich reprezentantów UFC.

Reprezentant WCA Fight Team łącznie przechodził w parterze pozycję aż 16 razy w dwóch pojedynkach, podczas gdy drugi na liście w polskiej ekipie pod tym względem Krzysztof Jotko łącznie dokonał tego 8 razy, potrzebując do tego czterech walk.

Butcher jako jedyny aktywny Polak w największej organizacji świata może się też pochwalić 100% obroną przed obaleniami.

Jak daleko Waszym zdaniem w UFC może zajść Bartosz Fabiński.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button