Rankingi UFC – Jan Błachowicz wraca do Top 5

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC 239: Jones vs. Santos, która odbyła się w Las Vegas.

W kategorii półciężkiej doszło do jednej li tylko zmiany. Jan Błachowicz, który brutalnie rozprawił się z debiutującym w 205 funtach Luke’iem Rockholdem, awansował z miejsca 6. na miejsce 5., zostawiając za swoimi plecami emerytowanego póki co Alexandra Gustafssona.

Zobacz także: Ben Askren zabrał głos na temat dodatkowych ciosów Jorge Masvidala po nokaucie

Do większych przetasowań doszło w wadze półśredniej. Opromieniony spektakularnym zwycięstwem z Benem Askrenem Jorge Masvidal wspiął się o jedno oczko – na pozycję numer 3. O cztery miejsca spadł natomiast Funky.

Pokonując Gilberta Melendeza, do czołowej piętnastki kategorii piórkowej przedarł się Arnold Allen. Odnoszący szóste z rzędu zwycięstwo w oktagonie Brytyjczyk zadebiutował w czołówce na 13. pozycji.

Czwartym zwycięstwem pod flagą UFC awans do czołowej piętnastki kategorii koguciej zapewnił sobie Yadong Song. 21-letni Chińczyk został sklasyfikowany na 13. miejscu w zestawieniu.

Pozostali polscy zawodnicy – poza wspomnianym Janem Błachowiczem – utrzymali swoje dotychczasowe miejsca. Joanna Jędrzejczyk jest 4. w rankingach wag słomkowej i muszej, Karolina Kowalkiewicz – 13. w 115 funtach, a Marcin Tybura – 13. w wadze królewskiej.
Pełne zestawienie rankingów – tutaj.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply