Rankingi UFC – Israel Adesanya w Top 5 wagi średniej


Sobotnia gala UFC 234 w Melbourne z Israelem Adesanyą i Andersonem Silvą nie przyniosła większych zmian w rankingach UFC.

W wadze średniej doszło do jednej tylko drobnej zmiany – nie wliczając wprowadzonego przed galą na 15. miejsce Andersona Silvy. Otóż, Israel Adesanya awansował o jedno oczko – na 5. miejsce – wyprzedzając Chrisa Weidmana.
Najwięcej zmian pojawiło się w kategorii muszej, ale powodem tego są kolejne zwolnienia, do jakich doszło w ostatnich dniach. Z UFC pożegnali się John Moraga i Dustin Ortiz.

W kategorii koguciej na 14. miejscu w rankingu zadebiutował Ricky Simon, który pokonał w Melbourne Raniego Yahyę, odnosząc trzecie zwycięstwo w oktagonie.

Największy awans zanotowała natomiast Montana de la Rosa, która pokonawszy Nadię Kassem, przebiła się na 11. miejsce w rankingu 125 funtów, poprawiając w ten sposób swoją lokatę o trzy oczka.

Polscy zawodnicy – bez zmian. Joanna Jędrzejczyk pozostaje na 2. miejscu w wadze słomkowej i 4. w wadze muszej, Karolina Kowalkiewicz na 6. w wadze słomkowej, Jan Błachowicz na 4. w kategorii półciężkiej i Marcin Tybura na 9. w dywizji królewskiej.

Pełne zestawienie rankingów dostępne tutaj.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *