UFC

Rafael Fiziev „nie może się doczekać” walki Mateusza Gamrota z Rafaelem dos Anjosem – wskazuje swojego faworyta

Rafael Fiziev wziął na tapet marcową konfrontację Mateusza Gamrota z Rafaelem dos Anjosem na UFC 299, wskazując zawodnika, któremu wróży zwycięstwo.

Nie ceni najwyraźniej szczególnie wysoko umiejętności Mateusza Gamrota Rafael Fiziev! Ataman jest nie tylko przekonany, że w walce z Polakiem rozdawała karty, ale i wróży naszemu zawodnikowi porażkę w nadchodzącym starciu.

Ataman udzielił obszernego wywiadu na kanale The AllStar, w którym po raz pierwszy opowiedział szczegółowo o zeszłorocznej potyczce z Gamerem. Azer przyznał co prawda, że więzadło w kolanie zerwał wtedy w jednym z kotłów zapaśniczych, ale też ukuł tezę, wedle której pojedynek układał się pod jego dyktando i gdyby potrwał dłużej, niewątpliwie wyszedłby z niego obronną ręką.

Ataman pokusił się też o wytypowanie nadchodzącej walki Mateusza Gamrota, który 9 marca w ramach gali UFC 299 zmierzy się z byłym mistrzem wagi lekkiej i pretendentem do tymczasowego pasa 170 funtów Rafaelem dos Anjosem – zawodnikiem, którego zresztą Azer bardzo dobrze zna. W lipcu 2022 roku wygrał bowiem z Brazylijczykiem przez nokaut w piątej rundzie.

Jak zatem Fiziev zapatruje się na polsko-brazylijską konfrontację?

– To dla mnie bardzo ciekawa walka – przyznał. – Bardzo ciekawa! Nie mogę się jej doczekać.

– Lubię Gamrota i lubię Rafę, ale stoję po stronie Rafy, bo ma więcej doświadczenia z zawodnikami pokroju Gamrota. Ma dobre zapasy, ma dobry parter, a uważam, że w stójce jest mocniejszy.

– Tak, jest już trochę starszy, więc być może najlepsze lata ma za sobą, ale uważam, że dla Gamrota to nadal bardzo niebezpieczny zawodnik.

Co ciekawe – wbrew typowaniu Azera – to Polak jest wyraźnym bukmacherskim faworytem w konfrontacji z Brazylijczykiem.

Rafael Fiziev nadal nie doszedł do pełni sił po zerwaniu więzadła w kolanie w starciu z Mateuszem Gamrotem. Obecnie szlifuje tylko boks.

W powrotnym starciu marzy mu się rewanżowa walka z Polakiem, choć zapowiada, że jest gotowy na każdego przeciwnika, jakiego wyszykują mu matchmakerzy UFC – nawet i takiego spoza rankingu Top 15.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button