„Pytaliśmy go, czy na pewno chce tej walki” – Dana White odpowiada na krytykę zestawienia Darrena Tilla z Kelvinem Gastelumem

Dana White zabrał głos na temat zestawienia Darrena Tilla z Kelvinem Gastelumem, za które na UFC spadło sporo krytyki.

Kilka tygodni temu głównodowodzący UFC Dana White przyznał, że być może matchmakerzy zbyt szybko rzucili na głęboką wodę Darrena Tilla, co Brytyjczyk przypłacił dwoma porażkami – po fatalnej w swoim wykonaniu walce uległ w starciu o złoto Tyronowi Woodleyowi, a następnie został brutalnie znokautowany przez Jorge Masvidala.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Tymczasem w swoim następnym występie – debiucie w 185 funtach – Goryl z Liverpoolu został zestawiony z kolejnym oktagonowym rzeźnikiem, tym razem w osobie Kelvina Gasteluma. Nie zabrakło głosów krytyki pod adresem nieoszczędzających Brytyjczyka matchmakerów.

Takiej walki chciał.

– wyjaśnił Dana White, zapytany o starcie po gali DWCS.

Próbowaliśmy (mu to wyperswadować). Próbowaliśmy, ale odpowiadał: chcę tej walki.

Poszliśmy do niego i zapytaliśmy: „jesteś pewien, że chcesz tej walki?” W końcu przechodzi wyżej. „Na pewno chcesz tego pojedynku?”. „Tak, chcę tego pojedynku”. A więc bardzo mi się podoba.
Do walki Tilla z Gastelumem dojdzie 2 listopada podczas gali UFC 244 w Nowym Jorku.

Dla Amerykanina będzie to powrót do akcji po oktagonowej wojnie z Israelem Adesanyą o tymczasowy pas mistrzowski wagi średniej, którą przegrał jednogłośną decyzją podczas kwietniowej gali UFC 236.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply