KSWPolskie MMA

„Punktowałbym dla niego” – Maciej Kawulski i Roberto Soldić ocenili starcie Shamila Musaeva z Michałem Pietrzakiem

Roberto Soldić i Maciej Kawulski zabrali głos na temat zakończonej większościowym remisem walki Shamila Musaeva z Michałem Pietrzakiem.
Podczas sobotniej gali KSW 64 w Łodzi doszło do bardzo ważnego starcia w kategorii półśredniej, przez wielu określanego nawet mianem eliminatora do walki o złoto – Michał Pietrzak skrzyżował rękawice z Shamilem Musaevem.

Pojedynek zakończył się większościowym remisem w stosunku 2 x 28-28, 29-27 Musaev. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali rundy drugą i trzecią w stosunku 10-9 dla Dagestańczyka, któremu w pierwszej odebrano punkt za przytrzymanie się ogrodzenia w obronie przed obaleniem. W rezultacie dwaj sędziowie ocenili pierwsze pięć minut na 10-8 dla Polaka, a jeden na 9-9.
Zgniatacz zadowolony z remisu nie był, oceniając, że po odebraniu Cichemu Zabójcy punktu w rundzie pierwszej powinien był wygrać ją w stosunku 10-7, co zapewniłoby mu też końcowe zwycięstwo na kartach sędziowskich. Reprezentant Czerwonego Smoka wyraził pełną gotowość na rewanż, nie wykluczając też złożenia protestu na remisowy werdykt.

Okazuje się, że drugą walkę chciałby też obejrzeć mistrz wagi półśredniej Roberto Soldić. Zapytany o starcie Musaeva z Pietrzakiem po gali, nie pozostawił w temacie wątpliwości.

– Powinien być rewanż – powiedział Robocop. – Do tej walki powinno dojść ponownie. Zobaczymy. Dobra walka.– Wiedziałem, że obaj są mocni. Walczyłem z Michałem i sparowałem z Musaevem, więc mówiłem nawet do Ivana (Dijakovicia), że to będzie bardzo dobra walka. Gdy walczyłem z oboma, oceniałem to na 50/50. Wszystko się mogło wydarzyć.

Nieco inaczej do tematu podszedł natomiast współwłaściciel KSW Maciej Kawulski. Nie wypowiedział się co prawda na temat potencjalnego rewanżu, ale zapytany o remisowy werdykt, długo się nie zawahał.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Prawdę mówiąc, jeżeli miałbym powiedzieć, jak ja oceniam tę walkę, to uważam, że Musaev ją wygrał – powiedział w wywiadzie udzielonym zaraz po gali. – Punktowałbym dla niego. Natomiast też była piękna, wyrównana i… Bardzo gratuluję Pietrzakowi. Każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji.

– Wydaje mi się, że… No, remis większościowy, więc wypadałoby stwierdzić, że to nie może być pomyłka jednej osoby, ale ja uważam, że jednak inicjatywa i te wszystkie rzeczy, które mogą decydować o tym, że walkę się wygrywa albo przegrywa, były po stronie Shamila. Moje prywatne zdanie.
Bilans Shamila Musaeva w KSW wynosi obecnie 3-0-1. Dwie ostatnie walki stoczył w limicie kategorii półśredniej, wcześniej wojując w lekkiej. Z kolei Michał Pietrzak może pochwalić się bilansem 2-1-1. Jedynej porażki doznał we wziętym w zastępstwie debiucie właśnie z Roberto Soldiciem.

Kiedy natomiast chorwacki mistrz będzie bronił pasa? Nieprędko! Do akcji powróci bowiem 18 grudnia, w walce wieczoru gali KSW 65 w Gliwicach stając w szranki z dzierżącym berło 84 kilogramów Mamedem Khalidovem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button