KSWPolskie MMA

Odjęty punkt uratował Michała Pietrzaka! Polak zremisował ze świetnie dysponowanym Shamilem Musaevem!

Shamil Musaev był wyraźnie lepszy w rundach drugiej i trzeciej, ale ostatecznie zremisował z Michałem Pietrzakiem.

W bardzo ważnym starciu dla układu sił w kategorii półśredniej Shamil Musaev (14-0-1) zremisował z Michałem Pietrzakiem (10-4-1) podczas gali KSW 64 w Łodzi.
Pietrzak ruszył od razu bardzo ostro, prawie jak Diaz czy Werdum. Nie trafił jednak uderzeniem. Polak wywarł natomiast presję, zmuszając Musaeva do hasania przy ogrodzeniu. W końcu Pietrzak wpadł w Dagestańczyka, zapinając klamrę za jego plecami. Musaev dobrze bronił się przed obaleniem, atakując krótkimi uderzeniami. W końcu zerwał uchwyt i walka przeniosła się na środek klatki.

Musaev wyciął Pietrzaka, ale gdy rzucił się za nim, Polak świetnie skontrował, sam będąc bliskim obalenia Dagestańczyka – ten przy siatce złapał się jednak siatki, ratujac się przed wylądowaniem na plecach. Sędzia ukarał go odjęciem punktu.
W stójce Musaev był tym razem stroną atakującą. Świetnie pracował bezpośrednim lewym sierpem, raz nawet mocno wstrząsając Pietrzakiem. Polak poszukał obalenia, ale Musaev świetnie się wybronił. Dagestańczyk rąbnął potężnym lowkingiem, ale Pietrzak świetnie skontrował obaleniem, od razu trafiając do dosiadu. Z góry w końcówce rundy rozpuścił ręce, choć niewiele uderzeń doszło celu.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-8 Pietrzak

Srogi lowking na łydkę autorstwa Musaeva otworzył rundę drugą. Dagestańczyk zapolował na kolejny bezpośredni lewy sierp, ale nie trafił. Trafił natomiast śliczną obrotówką na korpus. Lewy sierp tym razem doszedł celu. Dagestańczyk wybronił się przed obaleniem, na rozerwanie klinczu rąbiąc dobrymi ciosami.

Obrotowy backfist w wykonaniu Shamila doszedł głowy Pietrzaka. Polak poszukał obalenia, ale Dagestańczyk świetnie się wybronił, rąbiąc później ładnym lowkingiem. Nasz zawodnik próbował wywierać presję, ale inkasował kolejne uderzenia. Próba sprowadzenia ze strony Pietrzaka, ale Dagestańczyk dobrze się wybronił. W końcu jednak w kontrze na niskie kopnięcie Polak przewrócił rywala – ten jednak tym razem szybko wrócił na nogi.Kolejny śliczny obrotowy backfist w wykonaniu Shamila. Dołożył ciosy. Poszukał obrotówki na głowę. Lewe z dołu! Prześliczny podbródek doszedł głowy Pietrzaka. Polak spróbował obalenia, ale Musaev zerwał klincz. Dwa śliczny ciosy z dołu w wykonaniu Musaeva. Pietrzak spróbował obalenia z klinczu, ale Musaev wydostał się. Zainkasował jednak kolano na korpus na rozerwanie.

Punktacja Lowking.pl R2:
10-9 Musaev

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Michał wywarł presję na początku trzeciej odsłony, ale Shamil hasa do boków. Ładny kros Dagestańczyka w kontrze na niskie kopnięcie Pietrzaka. Przewaga szybkościowa Dagestańczyka była bardzo wyraźna. Dwa śliczne lewe z dołu doszły głowy Michała. Polak poszukał obalenia, ale Dagestańczyk zerwał klincz. Srogi lewy sierp Musaeva doszedł celu. Seria niskich kopnięć również.
Nasz zawodnik nadal starał się jednak zamykać Musaeva na ogrodzeniu – ale bez powodzenia. Ładny lewy w kontrze doszedł głowy Pietrzaka. Minęła połowa ostatniej rundy. Pietrzak złapał w końcu klincz, ale nie utrzymał tam Musaeva, inkasując mocne kolano na rozerwanie. Musaev skontrował prawym kopnięcie Polaka, rzucając się za nim do gardy. Pietrzak wrócił jednak na nogi, choć z uwieszonym u jego bioder Dagestańczykiem. Ten kontrolował go przez kilkadziesiąt sekund, w końcu ładnie obalając. Pietrzak zdołał jednak wrócić na nogi.

Polak zaatakował w końcówce, ale nie był w stanie niczego wyczarować.

Punktacja Lowking.pl R3:
10-9 Musaev

Punktacja końcowa Lowking.pl:
28-28

Sędziowie wskazali większościowo na remis w stosunku 29-27 Musaev i 2 x 28-28.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button