UFC

„Przyjeżdżasz do mojego kraju, muzułmanie idą po ciebie!” – Khamzat Chimaev ze złowrogą groźbą pod adresem Paulo Costy przed UFC 294

Nie zamierza miło ugościć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Paulo Costy Khamzat Chimaev podczas gali UFC 294.
Zasiliwszy szeregi UFC w 2020 roku, Khamzat Chimaev w ciągu dwóch miesięcy odniósł trzy dominujące zwycięstwa, z miejsca wyrabiając sobie status jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników w organizacji.

Problemy zdrowotny wykluczyły go później ze startów na rok, ale gdy powrócił, udowodnił całemu światu, że medialny zgiełk wokół jego nazwiska nie był przypadkowy, demolując Jinglianga Li.
Kilka miesięcy później po raz pierwszy zmuszony był stawić czoła poważnym trudnościom w oktagonie – ale wyszedł z nich obronną ręką, po wojnie pokonując na punkty Gilberta Burnsa. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, koncertowo rozprawiając się z Kevinem Hollandem – choć cieniem na jego występie położył się mocno przestrzelony limit wagowy.

Po ponad rocznym rozbracie z oktagonem – choć zapewnia, że od wielu miesięcy jest gotowy do walki – Khamzat Chimaev powróci do akcji podczas październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi. Weźmie się tam za bary w ociekającym złą krwią starciu z Paulo Costą.

W pierwszym odcinku video-bloga przed październikowym pojedynkiem z Brazylijczykiem Czeczen zapowiedział mu marny los.

– Trenuję ciężko, aby potem z łatwością kogoś zlać – powiedział Khamzat. – Paulo! Paulowiczu! Jesteś trupem, koleś. Dotrwaj tylko do walki. Zleję cię i wyślę w skrzynce z powrotem do Brazylii. Chociaż nawet w Brazylii cię nie chcą. Żaden kraj cię nie chce.

– Teraz przyjeżdżasz do mojego kraju. Muzułmanie, bracie, idą po ciebie. Allahu Akbar!

Pojedynek Wilka z Borrachinhą może mieć ogromne znaczenie dla układu sił w czołówce kategorii średniej. Nie brak opinii, że może nawet wyłonić kolejnego pretendenta do walki o tron, zdobyty kilka dni temu przez Seana Stricklanda.

Całe nagranie poniżej.Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button