UFC

„Przekonamy się, kto jest najlepszym grapplerem na planecie Ziemi” – Ben Askren w walce wieczoru UFC w Singapurze

Październikową galę UFC w Singapurze uświetni starcie dwóch wybornych specjalistów od walki na chwyty, Bena Askrena i Demiana Mai.

Ben Askren potwierdził w mediach społecznościowych zestawienie z Demianem Maią, do którego ma dojść 26 października podczas gali UFC on ESPN+ 20 w Singapurze.

Załatwione! 26 października przekonamy się, kto jest najlepszym grapplerem na planecie Ziemi.

Zobacz także: Nate Diaz chce walki z Jorge Masvidalem

Obaj zawodnicy wcześniej przystali na walkę w mediach społecznościowych, gdzie szczególnie Demian Maia nie szczędził komplementów Benowi Askrenowi. Także Amerykanin podszedł do Brazylijczyka z dużym szacunkiem, powstrzymując się przed charakterystycznymi dla siebie jakimikolwiek szyderstwami z rywala.

Po trzech z rzędu porażkach w latach 2017-2018 z Tyronem Woodleyem, Colbym Covingtonem i Kamaru Usmanem Demian Maia w 2019 roku powrócił na zwycięskie tory. W lutym poddał Lymana Gooda, a podczas czerwcowej gali UFC on ESPN 3 większościowo wypunktował Anthony’ego Rocco Martina.

Ben Askren powraca po 5-sekundowym dramacie z Jorge Masvidalem, który tyle właśnie czasu potrzebował, aby brutalnie znokautować Funky’ego podczas lipcowej gali UFC 239. Wcześniej natomiast Ben Askren w debiutanckim występie w oktagonie kontrowersyjnie pokonał Robbiego Lawlera.

Brazylijczyk powinien mieć przewagę w stójce, a i w parterze krzywdy raczej zrobić sobie nie da, będąc jednocześnie piekielnie niebezpiecznym. Rzecz jednak w tym, że zapasy będzie miał po swojej stronie Amerykanin i kto wie, czy nie spróbuje rozegrać walki podobnie jak lata temu Jake Shields, który długimi fragmentami kontrolował Brazylijczyka z góry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Askren – 1.65
Demian Maia – 2.15

Wstępny typ:

Ben Askren

Rozpiska UFC Singapur

Walka wieczoru

170 lbs: Ben Askren (19-1) vs. Demian Maia (27-9)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 7

  1. W sumie Askren mimo, że to zapaśnik to na tle Usmana/Woodleya/Covingtona wydaje się najlepszy stylistycznie dla Demian z wymienionych, oby go Maia wykoleił pociąg jakimś spektakularnym poddaniem :)

      1. Ale w konfrontacji Stójkowicz vs Grappler. Plus z Robim teoretycznie wygrał, a z Masvidalem to było one move KO. Teraz gdy zostanie pokonany, a najlepiej poddany przez innego grapplera , będzie pozamiatany 🙂

          1. (nie)mowa – Szczerze, to z mojej strony nie ma żadnej niechęci. Po prostu ciekawią mnie pewne konfrontacje, zwłaszcza jak w tym przypadku konfrontacje stylów (zapasy vs bjj). Ciekawi mnie też weryfikacja zawodników. Taki był hype na Askrena jak był w ONE Championship. Że niepokonany, że przyjął tak mało uderzeń, etc. No to teraz jest weryfikacja. Była już stójkowa, teraz będzie parterowa. Przegra – nie będę świętował, wygra – nie będę płakał ;-)

Dodaj komentarz

Back to top button