Bukmacher MMAKSWPolskie MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady KSWZakłady UFC

Czy warto stawiać na „Szpilę”? Przegląd bukmacherski #63 – KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski i UFC FN: Kattar vs. Emmett

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gal KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski oraz UFC FN: Kattar vs. Emmett.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.

W 63. części Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na dzisiejsze gale KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski i UFC Fight Night: Kattar vs. Emmett.

Marian Ziółkowski vs. Sebastian Rajewski 1.14 – 5.70

Faworyzuję tutaj wyraźnie Mariana Ziółkowskiego (szczegóły w Typowaniu), ale kursy bukmacherskie są tak rozstrzelone – mistrz jest największym bukmacherskim faworytem gali – że nie dziwię się graczom, którzy skuszą się na 5.70 na zwycięstwo Sebastiana Rajewskiego. Sam jednak postoję.

Zadumałbym się natomiast nad dwoma kursami. Po pierwsze – wygrana warszawiaka na punkty lub techniczną decyzją, która jest warta 3.00. Spodziewam się bowiem bardzo taktycznego, wyrachowanego pojedynku.

Po drugie, 1.65 na liczbę rund większą niż 3,5. Powody? Jak wyżej.

Zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego – 1.14
Zwycięstwo Sebastiana Rajewskiego – 5.70
Zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego na punkty lub techniczną decyzją – 3.00


Liczba rund: więcej niż 3,5 – 1.65

Artur Szpilka vs. Siergiej Radczenko 2.08 – 1.75

W przypadku tej walki koniecznie zaznaczyć trzeba, że jest tutaj masa niewiadomych – dla Artura Szpili jest to bowiem debiut w formule MMA, a Siergiej Radczenko wraca do małych rękawic po 3-letniej przerwie.

Przyznam natomiast szczerze, że dziwi mnie, że to Polak występuje tutaj w roli underdoga. W formule, która dopuszcza walkę na chwyty, klincz, zapasy, przewaga 10 kilogramów, jaką będzie miał po swojej stronie Szpilka, może mu bardzo pomóc.

Mam też wrażenie, że Szpila podchodzi do tematu znacznie bardziej poważnie, wiążąc z MMA swoją przyszłość. Ukrainiec został natomiast ściągnięty na tę konkretną walkę, a jego rozbrat z MMA po 2019 roku może wskazywać na to, że taka formuła walki jednak do gustu mu nie przypadła.

Istnieje oczywiście szereg pytań w temacie nastawienia Artura. Czy uniesie gardę? Jak trzyma cios? Jak zareaguje na potencjalne kopnięcia? Treningi MMA to zupełnie inna bajka niż warunki bojowe.

Spodziewam się natomiast, że nasz zawodnik zrobi użytek ze swojej wagi. Intuicja podpowiada mi też, że w płaszczyźnie kopanej będzie skuteczniejszy i sprawniejszy. Szybkość będzie zapewne po stronie Radczenki, ale i tak kurs 2.08 na zwycięstwo Polaka uważam za godny rozważenia.

Zadumałbym się też nad 3.00 na wiktorię Artura przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Zwycięstwo Artura Szpilki – 2.08
Zwycięstwo Siergieja Radczenki – 1.75


Zwycięstwo Artura Szpilkki przez TKO lub dyskwalifikację – 3.00

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman 2.59 – 1.50

Formuła kickbokserska w małych rękawicach. Dwóch zawodników, którzy najlepsze lata mają za sobą. O wyniku pojedynku zadecyduje przede wszystkim zdrowie i – w dalszej kolejności – technika oraz determinacja. Tak się natomiast składa, że w każdym z tych aspektów daję mniejszą lub większą przewagę Holendrowi, szczególnie jednak w tym pierwszym, najważniejszym. Trudno o zawodnika bardziej porozbijanego od Różala.

Kurs 1.50 na zwycięstwo Errola Zimmermana szału może nie robi, ale… Źle nie wygląda!

Zwycięstwo Marcina Różalskiego – 2.59


Zwycięstwo Errola Zimmermana – 1.50

Calvin Kattar vs. Josh Emmett 1.41 – 2.91

Bardzo wyraźnie faworyzuję tutaj Calvina Kattara, o czym szerzej pisałem w Typowaniu. Lepsze gabaryty, sprawniejszy technicznie, bardziej doświadczony, lepsze cardio, twarda szczęka.

Czy natomiast kurs 1.41 na jego wiktorię jest godny uwagi? Otóż… Tak! Nie jest to oczywiście nic zjawiskowego, ale pochylić się można.

Zwycięstwo Calvina Kattara – 1.41


Zwycięstwo Josha Emmetta – 2.91

Inne ciekawe kursy

Walka Filip Stawowy vs. Michal Martinek zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.40


Przemysław Dzwoniarek vs. Marc Doussis – liczba rund: mniej niż 2,5 – 1.55
Zwycięstwo Donalda Cerrone – 1.60

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button