Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Kattar vs. Emmett

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Kattar vs. Emmett, która odbędzie się w Austin.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC FN: Kattar vs. Emmet rozpocznie się w sobotę o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty wstępnej od 01:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass i eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Julian Marquez (9-2) vs. Gregory Rodrigues (11-4)

Kursy bukmacherskie: Julian Marquez vs. Gregory Rodrigues 2.51 – 1.53


Bartłomiej Stachura: Gregory Rodrigues jest sprawniejszy w stójce, ma lepszy jiu-jitsu, uderza mocniej. Niewykluczone, że jest też mocniejszy zapaśniczo, choć za to głowy bym nie dał.

Rzecz jednak w tym, że Julian Marquez to kawał twardego skurczybyka, który walczy do samego końca. Brazylijczyk natomiast tytanem kondycji nie jest – lubi bowiem urywać rywalom głowy ciosami, a jeśli sztuka ta mu się nie udaje, w baku zaczyna brakować mu paliwa.
Skłaniam się jednak minimalnie w stronę Rodriguesa. Wygra dwie pierwsze rundy, przetrwa trzecią.

Zwycięzca: Gregory Rodrigues przez decyzję

155 lb: Damir Ismagulov (23-1) vs. Guram Kutateladze (12-2)

Kursy bukmacherskie: Damir Ismagulov vs. Guram Kutateladze 1.60 – 2.34


Bartłomiej Stachura: Kutateladze wraca po 2-letniej prawie przerwie spowodowanej kontuzjami. Także jednak Ismagulov ma za sobą dłuższą przerwę, bo 13-miesięczną.

Z pełnym szacunkiem dla Gruzina i jego atomowych kopnięć oraz solidnego defensywy zapaśniczo-parterowej, ale faworyzuję tutaj Kazacha. Jest sprawniejszy boksersko, wszechstronniejszy. Jak najbardziej może poszukać tutaj zapasów, co oczywiście ułatwi mu też szermierkę na pięści i kopnięcia.

Nie skreślam Gruzina, bo być może jeszcze się rozwinął względem pojedynku z Mateuszem Gamrotem. Być może zarąbie rywala kopnięciami, a może sam trafi jakimś dobrym ciosem. Jednak Damir Ismagulov to pewniejszy typ – zawodnik bardziej doświadczony, aktywniejszy, lepszy pięściarsko, wszechstronniejszy.

Zwycięzca: Damir Ismagulov przez decyzję

185 lb: Joaquin Buckley (14-4) vs. Albert Duraev (15-3)

Kursy bukmacherskie: Joaquin Buckley vs. Albert Duraev 2.83 – 1.43


Bartłomiej Stachura: Trzy obalenia oddanie Abdulowi Razakowi Alhassanowi nie wróżą tutaj dobrze Joaquinowi Buckleyowi. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Albert Duraev pójdzie tutaj w zapasy.

Szybkość i zrywność Amerykanina mogą mu się jednak bardzo przydać w stykowych sytuacjach klinczersko-zapaśniczo-parterowych.Jak wiecie – lub nie – nigdy nie byłem fanem talentu Alberta Duraeva. Uważam go za przereklamowanego. Dziurawa stójka, przyzwoite zapasy. Na nogach będzie igrał z ogniem, bo Buckley potrafi uderzyć piekielnie mocno i – jak wspomniałem – będzie znacznie szybszy.

Spodziewam się jednak, że Czeczen pójdzie szybko w zapasy, tam wygrywając pojedynek. Jego przewaga w walce na chwyty – jeśli przewróci i ustabilizuje Buckleya – powinna być wyraźna.

Zwycięzca: Albert Duraev przez (T)KO

170 lb: Tim Means (32-12-1) vs. Kevin Holland (22-7)

Kursy bukmacherskie: Tim Means vs. Kevin Holland 3.26 – 1.34


Bartłomiej Stachura: Kevin Holland będzie miał tutaj gigantyczną przewagę szybkości oraz dużą przewagę zasięgu ramion, do czego Tim Means przyzwyczajony nie jest.

Owszem, Means to zaprawiony w bojach weteran, srogi kontruderzacz i specjalista od łokci, który potrafi też w zapasy i grappling, a Holland bywa w swoich poczynaniach frywolny, ale… Szybkość i gabaryty mocno ułatwią mu walkę na nogach. Wierzę też, że pod kątem zapaśniczym rozwinął się na tyle, by uchronić się przed potencjalnymi obaleniami ze strony Meansa.

38-letni Tim najlepsze lata ma już za sobą…

Zwycięzca: Kevin Holland przez (T)KO

155 lb: Donald Cerrone (36-16) vs. Joe Lauzon (28-15)

Kursy bukmacherskie: Donald Cerrone vs. Joe Lauzon 1.55 – 2.45


Bartłomiej Stachura: walce tej przyjrzałem się już przed galą UFC 274, więc koła na nowo wymyślać nie będę – a zatem…

Pomijając niewiadomą wynikającą z zaawansowanego wieku obu i gigantycznego przebiegu bitewnego, sprawa jest tutaj nieskomplikowana. Albo zawsze agresywnie nacierający od pierwszych sekund Joe Lauzon ubije lub podda – raczej ubije – Cerrone w pierwszej rundzie, albo tego nie zrobi – a wtedy w dwóch następnych zostanie rozstrzelany albo znokautowany.
Za bardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten drugi. Donald łatwy do obalenia nie jest, o poddaniu nie wspominając. Spodziewam się natomiast, że nie mając na sobie szczególnie dużej presji, nie pęknie tym razem mentalnie, jak to ma czasami w zwyczaju. Zawsze jakiś zbłąkany cios na korpus może odebrać mu ochotę do walki, ale… Swoje w pierwszej rundzie zbierze, przetrwa, a potem przejmie stery walki w swoje ręce.

Zwycięzca: Donald Cerrone przez (T)KO

145 lb: Calvin Kattar (23-5) vs. Josh Emmett (17-2)

Kursy bukmacherskie: Calvin Kattar vs. Josh Emmett 1.40 – 2.96


Bartłomiej Stachura: Josha Emmetta nigdy oczywiście skreślać nie można – a to z uwagi na kowadła, jakimi dysponuje w pięściach. Nie będę natomiast ukrywał, że wyraźnie faworyzuję tutaj Calvina Kattara.

Nie chodzi tylko o zaawansowany wiek Emmetta, ale przede wszystkim o technikę stójkową – głównie pięściarską – Kattara, jego gabaryty (12 cm przewagi zasięgu!), tytanową szczękę, żelazną kondycję i doświadczenie.

Z każdą minutą szanse na nokaut autorstwa Emmetta będą spadały. Poddaję też w wątpliwość, aby Josh był w stanie obalać i kontrolować Kattara z góry.

Innymi słowy, Calvin rozstrzela Josha z dystansu, a i w półdystansie czy klinczu będzie diablo niebezpieczny z uwagi na bajeczne łokcie.

Zwycięzca: Calvin Kattar przez (T)KO

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Kattar - Emmett
1.40 - 2.96

Kattar
Cerrone - Lauzon
1.55 - 2.45

Cerrone
Means - Holland
3.26 - 1.34

Holland
Buckley - Duraev
2.83 - 1.43

Duraev
Ismagulov - Kutateladze
1.60 - 2.34

Ismagulov
Marquez - Rodrigues
2.51 - 1.53

Rodrigues
Jusadavicius - Silva
1.38 - 3.05

Jusadavicius
Hawes - Winn
1.35 - 3.21

Hawes
Chavez - Ramos
3.68 - 1.28

Ramos
Yanez - Kelley
1.25 - 3.96

Yanez
Wells - McGee
2.01 - 1.80

Wells
Stamann - Wineland
1.19 - 4.71

Stamann
de Paula - Oliveira
1.38 - 3.05

de Paula
Daukaus - Dolidze
1.35 - 3.21

Daukaus
Ostatnia gala6-5
Łącznie2440-1336
Poprawne64,61 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button