Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Przegląd bukmacherski #49 – UFC 272: Covington vs. Masvidal

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC 272: Covington vs. Masvidal, która odbędzie się w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
W 49. części Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na dzisiejszą galę UFC 272 z Colbym Covingtonem i Jorge Masvidalem w rolach głównych.

Colby Covington vs. Jorge Masvidal 1.30 – 3.53

Faworyzuję tutaj Colby’ego Covingtona – i to dość wyraźnie. Szczegóły w Typowaniu.

Natomiast czy faworyzuję Chaosa na tyle, aby kurs 1.30 uznać za atrakcyjny? Nie. Szczerze mówiąc, 3.53 na wiktorię Ulicznika z Miami wygląda odrobinę ciekawiej i jestem w stanie zrozumieć fanów, którzy ukują sobie taką narrację, wedle której kurs ten jawił im się będzie jako względnie atrakcyjny. Osobiście jednak? Z dystansem!
Gdybym miał wskazać jeden kurs, który uważam za najciekawszy, pochyliłbym się nad 1.70 na to, że walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję. Faworyzuję Covingtona, ale Covington nie jest finisherem, a dodatkowo Masvidal jest piekielnie trudny do skończenia.

Zadumałbym się też nad 1.49 na to, że walka nie zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Zwycięstwo Colby’ego Covingtona – 1.30
Zwycięstwo Jorge Masvidala – 3.53
Walka zakończy się na punkty lub techniczną decyzją – 1.70
Walka nie zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.49

Michał Oleksiejczuk vs. Dustin Jacoby 2.59 – 1.50

Sprawa nie jest tutaj skomplikowana i dobrze komponuje się z duchem patriotyzmu. Otóż, jeśli stawiać tutaj na kogokolwiek przy aktualnych kursach, to – z mojej perspektywy – wyłącznie na Michała Oleksiejczuka. Mając na uwadze, że widzę go tutaj w roli minimalnego faworyta, kurs 2.59 na jego wiktorię uważam za interesujący.

Ryzykanci mogą zadumać się też nad 4.50 na zwycięstwo Polaka przez (T)KO lub dyskwalifikację, bo tutaj decyzji ani tym bardziej poddania raczej nie będzie.

Bezpieczniejsza na papierze opcja – bo uwzględniająca potencjalne zwycięstwo Amerykanina, którego nie sposób tutaj skreślać – to 1.70 na scenariusz, w którym walka kończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Zwycięstwo Michała Oleksiejczuka – 2.59
Zwycięstwo Dustina Jacoby’ego – 1.50
Zwycięstwo Michała Oleksiejczuka przez (T)KO lub dyskwalifikację – 4.50
Walka zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.70

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Tim Elliott vs. Tagir Ulanbekov 2.96 – 1.40

Nie będę ukrywał, że dziwią mnie kursy tak wyraźnie faworyzujące Dagestańczyka, który wygrał co prawda dwie dotychczasowe walki w UFC, ale zdecydowanie nie zachwycił. Ostro kręcący się w kotłowaninach zapaśniczo-parterowych Tim Elliott – zdecydowanie przewyższający rywala pod kątem doświadczenia – może sprawić mu furę problemów.

Dlatego też kurs 2.96 na zwycięstwo Amerykanina uważam za wyraźnie przesadzony. Uważam wręcz Elliotta za minimalnego faworyta tego pojedynku. Owszem, ma już swoje lata i najlepszy okres w karierze prawdopodobnie za sobą, ale Ulanbekov nie jest tytanem w żadnym elemencie – a w tym, w którym jest najmocniejszy, czyli w zapasach, Elliott jak najbardziej może mu się mocno postawić.

Zwycięstwo Tima Elliotta – 2.96
Zwycięstwo Tagira Ulanbekova – 1.40

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Rafaela dos Anjosa – 1.53

Bryce Mitchell wygra na punkty – 3.50

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button