Przegląd bukmacherski #17 – UFC 262: Oliveira vs. Chandler

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC 262: Oliveira vs. Chandler.

W 17. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na galę UFC 262 w Houston.

Charles Oliveira vs. Michael Chandler 1.70 – 2.15

W walce wieczoru może wydarzyć się absolutnie wszystko – może poza poddaniem w wykonaniu Michaela Chandlera. Minimalnego faworyta widzę w osobie wszechstronniejszego Charlesa Oliveiry, o czym obszerni pisałem tutaj.

Do Bronx posiada więcej narzędzi w stójce, rąbie niskimi kopnięciami, na które jest narażony Iron, nie będzie obawiał się klinczu i walki w parterze. Posiada wreszcie lepszą kondycję.
Oznacza to, że kursy bukmacherskie, w których wygrana Brazylijczyka wyceniana jest na 1.70, a Amerykanina na 2.15 dobrze oddają szanse obu. Innymi słowy, dumając nad najatrakcyjniejszymi kursami na ten pojedynek, poszukałbym gdzie indziej.

Otóż, 1.40 na to, że liczba rozpoczętych rund będzie niższa niż 4,5, nie wygląda źle. Spodziewam się, że rund mistrzowskich tutaj jednak nie zobaczymy. Zadumałbym się też nad 2.20 na to, że walka zakończy się przez KO/TKO – Amerykanin nigdy w karierze nie przegrał jeszcze przez poddanie, choć, owszem, nigdy też nie mierzył się z parterowcem klasy Oliveiry.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Charlesa Oliveiry – 1.70
Zwycięstwo Michaela Chandlera – 2.15
Mniej niż 4,5 rund – 1.40
Walka zakończy się przez KO/TKO – 2.20

Tony Ferguson vs. Beneil Dariush 2.34 – 1.60

W roli faworyta – większego niż Oliveira z Chandlerem – widzę tutaj Dariusha, ale… Jest to zawodnik, który z dziecinną łatwością poddaje się morderczym oktagonowym żądzom, wyrzucając chętnie do kosza plan taktyczny na walkę. A to oznacza podejmowanie gigantycznego ryzyka, wdawanie się w ostre wymiany, pójście na całość.

Z drugiej zaś strony, istnieje multum przesłanek wskazujących na to, że liczący sobie już 37 wiosen Tony Ferguson najlepsze lata kariery ma już dawno za sobą. Dlatego też kurs 1.60 na zwycięstwa Dariusha uważam za godny rozważenia.

Z pewnym zainteresowaniem podchodzę też do kursy 2.25 na wygraną Dariusha przez decyzję. Oczami wyobraźni widzę bowiem sporo walki w parterze z Dariushem na górze, skupionym jednak głównie na kontroli z uwagi na szaleństwo grapplingowe Fergusona.
Z drugiej zaś strony, jestem w stanie zrozumieć graczy dostrzegających okazję w kursie 2.34 na triumf El Cucuya. Jeśli bowiem przyjąć jego klęski z Gaethje i Oliveirą za wypadki przy pracy – w myśl jego własnej narracji, wedle której walkę z tym pierwszym wziął w zastępstwie, a w drodze do starcia z Brazylijczykiem w ogóle nie trenował parteru – wówczas można rzeczywiście liczyć na to, że po zmianie sztabu trenerskiego Ferguson nabierze wiatru w żagle.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Tony’ego Fergusona – 2.34
Zwycięstwo Beneila Dariusha – 1.60
Zwycięstwo Beneila Dariusha przez decyzję – 2.25

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Bonus do 2230 PLN, na który składają się:

  • zakład bez ryzyka do 210 PLN
  • bonus do depozytu do 2000 PLN
  • freebet 20 PLN

Szczegóły – tutaj.

Shane Burgos vs. Edson Barboza 1.75 – 2.08

Barboza to oczywiście piekielnie niebezpieczny zawodnik, który w każdej chwili potrafi skończyć walkę, ale… Burgos zapowiada się na koszmarne dla niego zestawienie – wywiera bowiem dużą presję, która utrudni Brazylijczykowi kopnięcia. Ma żelazną kondycję, jest niebywale aktywny, może poszukać parteru. Barboza ma zresztą na karku już 35 lat…

Dlatego też kurs 1.75 na wiktorię Amerykanina uważam za godny uwagi. Brazylijczyk będzie oczywiście szczególnie groźny w pierwszej rundzie, ale jeśli Burgos ją przetrwa, wówczas od drugiej powinien wyraźnie przejąć stery walki w swoje ręce.
Jeśli natomiast stawiać na Edsona, to wydaje się, że najciekawiej prezentuje się kurs 4.00 na jego wygraną przez KO/TKO lub dyskwalifikację. Nie sądzę bowiem, aby był w stanie wypunktować niebywale aktywnego Burgosa czy szczególnie go poddać.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Shane’a Burgosa – 1.75
Zwycięstwo Edsona Barbozy – 2.08

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Lando Vannaty – 2.01
Zwycięstwo Seana Soriano – 2.70

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply