Przegląd bukmacherski #12 – UFC 246

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC 246: McGregor vs. Cerrone, która odbędzie się dzisiaj w Las Vegas.

W jedenastej odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim na galę UFC 246, która odbędzie się w Las Vegas.

Kursy bukmacherskie na ten pojedynek zaskakują. Kowboj to zdecydowanie najmocniejszy kopacz, z jakim w swojej całej karierze mierzył się Notorious. Ma lepszą kondycję, znacznie lepszy parter, odrobinę niedoceniane zapasy. Irlandczyk wraca natomiast do akcji po 16 miesiącach przerwy – i być może będzie okryty delikatną oktagonową rdzą, z powodu której nie będzie na początku (kluczowym dla Cerrone!) tak groźny jak zazwyczaj.

Owszem, minimalnie faworyzuję McGregora – o tym dlaczego, obszernie napisałem w analizie przed walką – ale jeśli Irlandczyk nie ubije Amerykanina w pierwszej rundzie, szanse na zwycięstwo tego ostatniego zaczną z każdą minutą rosnąć.
3.50 na zwycięstwo Donalda prezentuje się w tym kontekście interesująco – podobnie jak 6.50 na jego zwycięstwo przez poddanie. Nie spodziewam się bowiem, aby ubił McGregora – ten ostatni prędzej odda plecy, rękę, nogę czy cokolwiek innego, szybko klepiąc.

Z drugiej zaś strony, pomimo iż nie spodziewam się, aby Irlandczyk każdym uderzeniem próbował urwać Cerrone głowę, co może przedłużyć jego żywotność w tej walce, to jeśli wygra, to prawdopodobnie przez nokaut w pierwszej rundzie. Jego przewaga szybkości w pierwszych minutach będzie bowiem gargantuiczna. Kurs na zwycięstwo w Conora w pierwszych pięciu minutach wynosi 2.65.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Conora McGregora – 1.28
Zwycięstwo Donalda Cerrone – 3.50
Zwycięstwo Donalda Cerrone przez poddanie – 6.50
Zwycięstwo Conora McGregora w R1 – 2.65

Obstawiaj wszystkie walki UFC 246 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Trudno wskazać faworyta w tym starciu, wobec czego zbliżone kursy na zwycięstwa obu są uzasadnione. Rzecz jednak w tym, że w obu płaszczyznach walki – stójce i parterze – między Greenem i Oleinikiem istnieją wyraźne różnice w umiejętnościach. W stójce Amerykanin powinien rozdawać karty, a parter to królestwo Rosjanina.

Wobec powyższego nie spodziewam się, aby pojedynek ten był szczególnie wyrównany, ergo – aby trwał dłużej niż 1,5 rundy. Jeśli Greene utrzyma walkę na nogach, znokautuje Oleinika. Jeśli natomiast Rosjanin zdoła przenieść akcję do parteru, poskręca Amerykanina.Oczywiście, w starciach w wadze ciężkiej bywa czasami tak, że od drugiej rundy – jeśli w pierwszej nie ma rozstrzygnięcia – tempo walki mocno spada i o skończenie trudno, ale kurs 1.57 na poniżej 1,5 rundy wydaje się w przypadku tej konfrontacji godny uwagi.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Alexeya Oleinika – 2.00
Zwycięstwo Maurice’a Greene’a – 1.74
Walka potrwa poniżej 1,5 rundy – 1.57

Obstawiaj wszystkie walki UFC 246 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Nie dziwię się, że bukmacherskim faworytem tej potyczki jest Carlos Diego Ferreira. Brazylijczyk to agresywny, wywierający mocną presję, dobrze dysponowany kondycyjnie i twardy zawodnik z doskonałym parterem – a to świetny zestaw umiejętności na zawodnika, jakim jest dzisiaj Anthony Pettis.

Rzecz jednak w tym, że Showtime nadal miewa przebłyski. A jeden przebłysk Pettisa oznacza jednego oktagonowego trupa. Mając zaś na uwadze, że Amerykanin dysponuje bogatszym arsenałem stójkowym, jest diablo kreatywny i będzie w pierwszych minutach wyraźnie szybszy, scenariusz, w którym ścina rywala jakąś widowiskową techniką, nie jest wykluczony.
Dlatego kurs 2.80 na jego wiktorię nie wygląda najgorzej. Zastanowić można się też nad zwycięstwem Amerykanina w pierwszej rundzie, bo spodziewam się, że jeśli nie skończy Brazylijczyka w pierwszych pięciu minutach, do drugiej rundy wyjdzie już mocno zmęczony. Kurs na zwycięstwo Pettisa w otwierającej walkę odsłonie wynosi 8.00.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Carlosa Diego Ferreiry – 1.40
Zwycięstwo Anthony’ego Pettisa – 2.80
Zwycięstwo Anthony’ego Pettisa w R1 – 8.00

Obstawiaj wszystkie walki UFC 246 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Drewa Dobera – 3.50

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Conor McGregor vs. Donald Cerrone – analiza bukmacherska PZBUK przed UFC 246

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply