„Przeciętny zawodnik” – Damian Janikowski o Szymonie Kołeckim przed KSW 52

Damian Janikowski ocenił umiejętności Szymona Kołeckiego przed sobotnią galą KSW 52 w Gliwicach.

Gdy ogłoszono pojedynek Damiana Janikowskiego z Szymonem Kołeckim na okoliczność gali KSW 52, która już w sobotę odbędzie się w Gliwicach, trener tego ostatniego Mirosław Okniński rozpoczął podskubywanie medialne brązowego medalisty olimpijskiego w zapasach w stylu klasycznym.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Leitmotivem swoich ataków uczynił szklaną jakoby szczękę wrocławianina, notorycznie przypominając, że dwukrotnie przegrał on przez nokauty.

Każdy ma taką szklaną szczękę.

– odpowiedział na te zarzuty Janikowski podczas media treningu.

Wystarczy być dobrze trafionym i ktoś pada. Przecież nikt nie jest niezniszczalny.

Reprezentant Berkutu WCA Fight Team jest daleki od lekceważenia Szymona Kołeckiego, ale też nie zamierza złotego i srebrnego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów gloryfikować. Przypomniał, że gdy podopieczny Mirosława Oknińskiego zmierzył się z Michałem Bobrowski, doznając jedynej w karierze zawodowej porażki, różowo nie było.

Jak się bił z bardziej doświadczonym zawodnikiem – mowa o Bobrowskim – to już było widać (brak) doświadczenia.

– powiedział Janikowski.

Z lepszym zawodnikiem gubi się, nie potrafi wykorzystać tej dynamiki, nie potrafi wykorzystać tej siły, którą ma. Możliwe, że będzie podobnie.

Damian stwierdził, że nie jest pod wrażeniem zapasów Szymona, oceniając je jako siłowe. Zaznaczył jednak, że na pewno jego sobotni przeciwnik rozwija się z walki na walkę, co oznacza, że przywiązywanie większej wagi do poprzednich pojedynków może być zgubne.

Co natomiast uważa za największy atut Kołeckiego?
Wykorzystanie siły w dynamice.

– stwierdził.

Też nie bije czysto, technicznie. Wiadomo, że też nie trenuje nie wiadomo jak długo sportów uderzanych, grapplingu czy zapasów. Przeciętny zawodnik.

Janikowski spodziewa się, że od pierwszych sekund walki Kołecki ruszy na niego agresywnie i zdecydowanie, ale zapewnił, że jest na to przygotowany.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply