„Ma długą twarz, jej głowa stanowi łatwy cel” – Zhang przekonana, że oczy Jędrzejczyk podczas staredownu zdradziły prawdę

Mistrzyni kategorii słomkowej Weili Zhang podsumowała pierwsze spotkanie twarzą w twarz ze złorzeczącą jej Joanną Jędrzejczyk.

W czwartek podczas spotkania z mediami Weili Zhang i Joanna Jędrzejczyk, które w ramach co-main eventu sobotniej gali UFC 248 w Las Vegas powalczą o złoto kategorii słomkowej, po raz pierwszy zmierzyły się wzrokiem.

Swoim zwyczajem, Polka włączyła tryb gadulstwa, przez kilkadziesiąt sekund zalewając Chinkę potokiem słów. Po wszystkim oceniła, że dostrzegła w oczach mistrzyni strach.

Jak wyglądało to z perspektywy Weili Zhang? O tym opowiedziała w rozmowie z ESPN.com.

– Byłyśmy z Joanną pięść w pięść – powiedziała łamaną angielszczyzną Chinka. – Coś do mnie mówiła, ale nie wiem co. W sobotę w klatce jej odpowiem.
Zhang potwierdziła, że nie rozumiała, co mówi do niej Jędrzejczyk. Jest jednak przekonana, że więcej niż słowa mówiły oczy – a na tym polu, jak utrzymuje, odniosła mentalne zwycięstwo.

– Jej oczy – powiedziała. – Przegrała ze mną na spojrzenia. Cały czas mówiła, ale to nie problem.

Mając jednak problemy z wysłowieniem się po angielsku, mistrzyni skorzystała z usług stojącego obok tłumacza, zapewniając, że gierki pretendentki nie robią na niej najmniejszego wrażenia.

– Jestem silna i twarda mentalnie – powiedziała. – Wiem, że próbowała mnie wyprowadzić z równowagi trash-talkiem, ale nie da rady. W ogóle mnie to nie rusza. Jestem wystarczająco silna.

– Widziałam już, jak jest nokautowana przeze mnie w oktagonie – kontynuowała, nawiązując do swoich snów. – Ma długą twarz, jej głowa stanowi dla mnie łatwy cel.

– W ogóle nie jestem zestresowana. Po prostu czekam, aby wejść do oktagonu i zrobić swoje.Do szczegółowej technicznej analizy i typowania walki Zhang z Jędrzejczyk zapraszamy – tutaj.

Komplet informacji o gali UFC 248 – godziny transmisji, rozpiska i inne – tutaj.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Uderza lepiej niż 99% mężczyzn” – Dana White zachwycony Weili Zhang

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply