UFC

Problemy Islama Makhacheva przed starciem z Alexandrem Volkanovskim? W jego narożniku prawdopodobnie zabraknie Khabiba Nurmagomedova!

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje, że Khabib Nurmagomedov nie stanie w narożniku Islama Makhacheva podczas lutowej gali UFC 284 w Perth.
Kilka dni temu pojawiły się nieoficjalne doniesienia, wedle których były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC, a od dwóch lat odnoszący nie lada sukcesy trener Khabib Nurmagomedov definitywnie porzucił MMA.

Szybko jednak Shamil Zavurov – wieloletni przyjaciel Dagestańskiego Orła i sternik jego organizacji Eagle FC – doprecyzował, że to wszystko nie tak. Khabib, owszem, ograniczy czas spędzany ze swoimi zawodnikami, ale w żadnym wypadku nie porzuca sportu. Na walki niektórych podopiecznych będzie jeździł, na walki innych nie będzie jeździł. To samo tyczy się pomocy podczas obozów przygotowawczych.
Wydawało się zatem, że Dagestański Orzeł zawita do Perth na walkę swojego najbardziej utytułowanego podopiecznego Islama Makhacheva, który 11 lutego w ramach gali UFC 284 stanie do obrony tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej przed zakusami Alexandra Volkanovskiego.

Okazuje się jednak, że Khabib do Australii może nie dotrzeć. Zdradził to menadżer Dominance MMA na odcinku wschodnim Rizvan Magomedov.

– Myślę, że Khabib ujął sprawę jasno – powiedział Rizvan w rozmowie z Match TV o rezygnacji Khabiba z części zająć trenerskich. – To była przemyślana decyzja, którą rozważał od dawna. Nie ma co doszukiwać się jakichkolwiek zakulisowych powodów. Po prostu dojrzał do tej decyzji.– Zakończył karierę w 2020 roku, ale cały czas podróżował podczas obozów przygotowawczych innych. Dziesięć spośród dwunastu miesięcy w rok spędzał poza domem, będąc nieustannie w podróży. Podjął decyzję, że musi więcej czasu przeznaczyć swojej rodzinie, swoim dzieciom.

– Najprawdopodobniej zatem opuści tę walkę. Tak.
Khabib Nurmagomedov stał w narożniku Islama Makhacheva w zdecydowanej większości walk, jakie ten stoczył w swojej karierze, także pod sztandarem UFC. Wyjątek stanowił tutaj starcia z Armanem Tsarukyanem oraz Davim Ramosem, wygrane przez aktualnego mistrza jednogłośnymi decyzjami – w jego narożniku brakowało wówczas Dagestańskiego Orła, choć… Stał tam jego ojciec Abdulmanap Nurmagomedov.

Nie sposób natomiast wykluczyć, że w narożniku mistrza w Perth jednak stanie Nurmagomedov – ale nie Khabiba, a Usman lub też Umar.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button