Rosyjskie MMAUFC

Doniesienia: Khabib Nurmagomedov definitywnie kończy z MMA! „Mam nadzieję, że moja decyzja przyniesie same korzyści”

Wygląda na to, że jeden z najlepszych zawodników w historii, a ostatnio notujący wielkie sukcesy trener Khabib Nurmagomedov rozstał się na dobre ze sportem.
Nieoczekiwane wieści napłynęły z Rosji. Wedle nieoficjalnych doniesień, były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zamierza porzucić MMA – w tym także jako trener oraz promotor organizacji Eagle FC.

W piątek Dagestańczyk opublikował zagadkowy wpis na Instagramie, na którym umieścił zdjęcie całej swojej ekipy.

– Zakończenie roku – napisał. – To był z pewnością bardzo pracowity i udany rok. Dbajcie o siebie, bracia!– Mam nadzieję, że moja decyzja przyniesie same korzyści. Mocno was wszystkich ściskam. Dziękuję wam. To w ogromnej mierze wam zawdzięczam swój sukces w sporcie.

W sobotę na nadwołżańskich portalach – między innymi Ask Rasul – pojawiły się nieoficjalne doniesienia o całkowitym porzuceniu MMA przez Dagestańskiego Orła. Ma to oznaczać rezygnację z roli trenera oraz promotora Eagle FC.

Czym zatem zamierza zająć się Khabib? Nie wiadomo. Opcja pójścia w politykę nie jest jakoby w ogóle brana pod uwagę.

Zapytany kilka tygodni temu o najważniejsze cele, jakie chce zrealizować, Nurmagomedov nie zastanawiał się długo – odparł, że za absolutny priorytet stawia sobie życie rodzinne, a konkretnie poświęcanie jej większej ilości swojego mocno dotychczas ograniczonego czasu.
W minionym roku Dagestański Orzeł we współpracy z Javierem Mendezem doprowadził na sportowe szczyty Islama Makhacheva oraz Usmana Nurmagomedova. Ten pierwszy rozsiadł się na mistrzowskim tronie wagi lekkiej UFC, a ten drugi sięgnął po złoto 155 funtów Bellatora.

Khabib Nurmagomedov wojował pod sztandarem UFC od 2012 do 2020 roku. Stoczył w oktagonie trzynaście zwycięskich walk, zdobywając tytuł wagi lekkiej, który trzykrotnie obronił. Na sportową emeryturę przeszedł, mając na karku ledwie 32 lata. Uzasadniał to śmiercią ojca oraz obietnicą złożoną matce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button