„Pracujemy nad tym” – Khamzat Chimaev może stoczyć drugą walkę w UFC już 25 lipca

Khamzat Chimaev podsumował swój efektowny debiut w UFC, wyrażając pełną gotowość na natychmiastowy powrót do oktagonu.

Podczas środowej gali UFC Fight Island w Abu Zabi Khamzat Chimaev (7-0) zaliczył bardzo udany debiut pod sztandarem amerykańskiego giganta, turbując zapaśniczo i w drugiej rundzie poddając Johna Phillipsa.

W rozmowie z dziennikarzami po gali urodzony w Czeczenii, ale mieszkający od dziesięciu lat w Szwecji i Szwecję reprezentujący zawodnik podsumował swój występ.

– Nie byłem w tarapatach ani razu – powiedział. – Wszystkim rywalom robię to samo – turbuję ich. Pierwsze runda, druga runda. Mam siedem zwycięstw i wszystkie przed czasem.
– Czułem się niesamowicie. Taki był właśnie plan – poturbować gościa, zabrać pieniądze i wrócić do domu. Mój trener powiedział: musisz teraz robić zapasy, przewrócić go i rozbić. Słuchałem więc trenera. Zrobiłem to.

– To niej est moja dywizja, ale czułem się tu dobrze. Robiłem to już wcześniej w tej wadze. Jednak waga niżej to dla mnie dużo lepsza opcja. Chcę być mistrzem kategorii półśredniej. Będę tam mistrzem.

Trenujący na co dzień w Allstars u boku między innymi Alexandra Gustafssona czy Ilira Latifiego 26-latek ma już na oku konkretnego rywala, z którym chciałby stoczyć kolejny pojedynek.

– Gdyby się dało, mogę walczyć w przyszłym tygodniu – powiedział. – Dajcie mi Donalda Cerrone. To byłaby dla mnie wspaniała walka. Zlałbym go i wszyscy by o tym mówili.

Okazuje się, że życzeniu Chimaeva może stać się zadość – nie w kontekście rywala, ale szybkiego powrotu do oktagonu. Sternik UFC Dana White zdradził bowiem, że matchmakerzy szukają obecnie przeciwnika dla Khamazata Chimaeva na galę UFC Fight Island, która odbędzie się w Abu Zabi 25 lipca.
– Poprosił tamtego wieczoru o kolejną walkę – zdradził White podczas konferencji prasowej przed sobotnią galą. – Dlaczego nie? Jasne. W porządku. Zróbmy to.

– Próbujemy kogoś znaleźć dla niego. Z tego, co wiem, nadal szukamy. Mick Maynard pracuje nad tym w tej chwili. Zobaczymy, co się uda zrobić.

Cały wywiad z Khamzatem Chimaevem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply