„Pozwalają tam na narkotyki, prostytucję i hazard” – Khabib ostro o decyzji Komisji w Nevadzie

Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat kary, jaką nałożyła na niego Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie oraz opowiedział o dalszych planach sportowych.

Gdy przed kilkoma dniami Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie ukarała Khabiba Nurmagomedova 9-miesięcznym zawieszeniem – możliwym do zredukowania o trzy miesiące, jeśli Dagestańczyk weźmie udział w kampanii społecznej przeciwko agresji – i $500 tys. grzywny za awantury po gali UFC 229, menadżer zawodnika Ali Abdelaziz oświadczył – za innym członkiem ekipy Dagestańskiego Orła, Rizvanem Magomedovem – że zirytowany mistrz do akcji planuje powrócić dopiero podczas listopadowej gali w Nowym Jorku, a całą tę kampanię ma w głębokim poważaniu.

Co miało tak rozeźlić Dagestańczyka? Otóż, roczne zawieszenia dla jego kompanów Abubakara Nurmagomedova i Zubairy Tukhugova.

Teraz natomiast głos w temacie osobiście zabrał w końcu główny zainteresowany – i potwierdził słowa menadżerów.

Komisja każe mi wziąć udział w kampanii społecznej… A Nevada to miejsce, w którym pozwalają na narkotyki, prostytucję i hazard.

– powiedział Nurmagomedov (za SportBox.ru).

Niech popracują najpierw nad sobą i swoim zachowaniem. Są zawodnicy, którzy nie walczyli przez dwa lata i nie tracili pasa przez półtora roku. Jestem gotowy do walki. To oni mnie wykluczyli.
Tak długi rozbrat Dagestańskiego Orła z oktagonem może doprowadzić do ponownego utworzenia tymczasowego pasa mistrzowskiego w wadze lekkiej – i mistrz w pełni się z tym liczy.

Myślę, że zrobią tymczasowy tytuł.

– powiedział.

Mogą o niego walczyć (Dustin) Poirier i (Tony) Ferguson. Ktokolwiek wygra, będzie tymczasowym mistrzem i potem na koniec roku będzie się bił o właściwy pas. Myślę, że może tak się wydarzyć, ale w tej chwili to nic pewnego.

*****

Dana White wskazuje drogę Conora McGregora do rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply