Dana White wskazuje drogę Conora McGregora do rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem

Sternik UFC Dana White zabrał głos na temat sytuacji w czubie dywizji lekkiej i potencjalnego rewanżu Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Głównodowodzący UFC Dana White od dłuższego czasu nie ukrywał, że podoba mu się pomysł walki Conora McGregora z Donaldem Cerrone.

Teraz natomiast potwierdził obawy chociażby Ala Iaquinty, który niedawno stwierdził, że Irlandczyk do walki o złoto powrócić powinien wyłącznie po pokonaniu jego samego, Dustina Poiriera lub Tony’ego Fergusona – a więc zawodników ze ścisłej czołówki wagi lekkiej – a nie Kowboja. Zapytany bowiem o potencjalny rewanż Notoriousa z Khabibem Nurmagomedovem w rozmowie z ESPN.com, głównodowodzący amerykańskiego giganta postawił sprawę jasno.

Chciałbym rozegrać to tak: teraz (Nurmagomedov) ma swoje zawieszenie.

– rzekł White.

Uważam, że powinno dojśc do walki Khabib vs. Tony Ferguson. Robimy też Conora za Kowbojem i jeśli obaj wygrają, robimy rewanż.
O ile jest to dobra nowina dla El Cucuya, to dla wspomnianych Ala Iaquinty i Dustina Poiriera – już nie.

Z drugiej zaś strony, mając na uwadze, że Dagestański Orzeł do akcji powrócić zamierza dopiero w listopadzie, Bóg jeden raczy wiedzieć, czy plany Dany White’a nie wezmą w łeb i w dywizji nie pojawi się kolejna instytucja tymczasowego pasa mistrzowskiego – na przykład w starciu Notoriousa z Kowbojem – bo dlaczego by nie?

*****

Niepokonani polscy zawodnicy MMA – styczeń 2019

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply