„Powtarzał, że ma $10 milionów” – Cormier szacuje, ile Jones może otrzymać za walkę z Ngannou

Daniel Cormier przyjrzał się negocjacjom Jona Jonesa z UFC w sprawie potencjalnej walki z Francisem Ngannou.

W zeszłym tygodniu rozczarowany mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones poinformował, że UFC nie chce podnieść mu wynagrodzenia za przejście do kategorii ciężkiej na walkę z Francisem Ngannou.

Jego dobry znajomy Daniel Cormier nie ma jednak wątpliwości, że Dana White i spółka mają swoje powody, aby nie szastać teraz pieniędzmi na lewo i prawo.

DC przypomniał w rozmowie z Arielem Helwanim, że obecnie z uwagi na pandemię koronawirusa UFC straciło wpływ z bramki, które na ogół pokrywały gaże wszystkich uczestników gali. Ponadto zwrócił uwagę, że Francis Ngannou gigantem sprzedaży PPV jednak nigdy nie był.
– Musisz sprzedać PPV z gościem, który, owszem, jest przerażający, ale… – powiedział Cormier. – Byłem w rozpisce gali (UFC 220), na której Stipe walczył z Francisem. Pomimo tego, jak straszny był Francis, to razem we czwórkę – ja i Volkan (Oezdemir) oraz Stipe i Francis – wcale nie wykręciliśmy kosmicznej sprzedaży PPV. A to było jeszcze przed umową z ESPN. Normalny system PPV.

– Nie jest więc tak, że Francis sprzeda jakieś kosmiczne ilości PPV.

Daniel Cormier zwrócił też uwagę, że nie jest też tak, że obecnie rozpędzony serią czterech nokautów w pierwszych rundach Francis Ngannou jest zawodnikiem mocniejszym medialnie niż ten, który ponad dwa lata temu podchodził do mistrzowskiego boju ze Stipe Miociciem – wtedy bowiem cały świat miał jeszcze w pamięci brutalny nokaut, jaki zafundował Alistairowi Overeemowi. Także i pion marketingowy UFC harował wściekle, aby wypromować Kameruńczyka.

Ile na walce z Predatorem mógłby zarobić Bones zdaniem Cormiera?– Pamiętam, jak mieliśmy walczyć z Jonem Jonesem i powtarzał jak mantrę, że ma 10 milionów dolarów – powiedział Cormier. – Łącznie. „Mam 10 milionów dolarów” – powtarzał to ciągle. Jeśli więc masz 10 milionów i dostałbyś połowę tego za jedną walkę? Myślę, że to byłoby dobre. Gdybyś dostał 5 milionów i jeszcze do tego PPV, byłoby dobrze.

DC stwierdził, że trudno odnieść się do negocjacji Jonesa z UFC, nie znając kwot. Nie wiadomo – jak zaznaczył Daniel – czy Jon oczekuje racjonalnej podwyżki, czy może zupełnie oderwanej od rzeczywistości.
– Przyjmijmy, że bazowa gaża Jona Jonesa wynosi 3 miliony dolarów – powiedział. – Albo powiedzmy, że bazowo dostaje 5 milionów. Dajmy mu więc 7 milionów. 2 dodatkowe miliony!

– Jestem niemal pewien, że UFC dałoby mu 7-8 milionów dolarów. Nie mam wątpliwości, że daliby mu taką kwotę. A do tego PPV.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. bulizzor

    26 maja 2020 at 17:52

    Skąd takie rewelacje? 5 mln gaży podstawowej? Conor miał chyba rekord 3 mln.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply