Bez kategoriiKSWPolskie MMA

Powrót Mameda Khalidova? Martin Lewandowski wskazał przybliżony termin, nie wykluczając jednak, że… Czeczen walczył już nie będzie!

Martin Lewandowski zabrał głos na temat sportowej przyszłości byłego mistrza KSW Mameda Khalidova.
Gdy na światło dzienne wyszły obrażenia, jakich doznał podczas grudniowej gali KSW 65 na skutek ciężkiego nokautu z rąk Roberto Soldicia, wydawało się, że kariera 41-letniego już Mameda Khalidova może dobiec końca.

Pięści Chorwata doprowadziły bowiem do rozległych obrażeń twarzoczaszki Czeczena. Kości oczodołu zostały skruszone, a lekarze poddawali w wątpliwość sens kontynuowania kariery przez byłego mistrza.
Khalidov broni jednak składać nie zamierza. Szybko dochodzi do zdrowia, od dłuższego czasu pojawia się już na sali treningowej. Kilka tygodni temu zapowiedział, że czeka już tylko na zielone światło od lekarzy, aby rozpocząć sparingi.

Jak natomiast wygląda to z perspektywy KSW? O to fani zapytali Martina Lewandowskiego podczas sesji Q&A, którą zorganizował na Instagramie po sobotniej gali KSW 69.

– Jeżeli wróci, to na pewno w tym roku – powiedział polski promotor. – Może końcówka. Zobaczymy.

– Jeszcze Mamedo musi nam się podleczyć i musimy jeszcze sami zdecydować, czy my chcemy tej walki Mameda.
– Nie dlatego, że po prostu przestał nas Mamed cieszyć, tylko dlatego że rzeczywiście ostatnia jego przegrana była okupiona poważną kontuzją. Musimy się mocno rozeznać w temacie, czy po prostu warto. Czy to nie jest zagrażające życiu zawodnika, mówiąc już tak bardzo po medycznemu.

Mamed Khalidov nie ukrywa, że priorytetem jest dla niego rewanżowe starcie z Roberto Soldiciem. Szefowie KSW również przychylają się do tej opcji, choć przebąkują też o potencjalnym zestawieniu z Mariuszem Pudzianowskim, jeśli ten da w maju dobrą walkę z Michałem Materlą. Przyszłość chorwackiego Robocopa nad Wisłą jest bowiem niepewna. Jego kontrakt z KSW dobiega końca w lipcu i obejmuje jeszcze tylko jeden pojedynek.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button