KSWPolskie MMA

„Powinienem się wstydzić? Bardziej wstydziłbym się trzech kolejnych porażek” – Askham odpowiedział Khalidovowi

Zasiadający na mistrzowskim tronie wagi średniej KSW Scott Askham odpowiedział na przytyki pod swoim adresem ze strony Mameda Khalidova.

Mamed Khalidov w opublikowanej wczoraj rozmowie z Arturem Mazurem nie oszczędził mistrza kategorii średniej KSW Scotta Askhama, z którym w grudniu ubiegłego roku po bezbarwnej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziowską.

Czeczeński zawodnik zarzucił Brytyjczykowi, że ten nie chciał się bić, nie chciał wymieniać uderzeń w stójce, zamiast tego klejąc się i leżąc na górze. Stwierdził, że w każdej wymianie na nogach Askham był w tarapatach.

Nie ukrywając, że rewanżowe starcie z zawodnikiem z Doncaster jest dla niego obecnie sportowym priorytetem, Czeczen wyraził pełną gotowość na stoczenie pojedynku na mistrzowskim dystansie. Przekonywał, że odzyskał głód walki, że czuje się fantastycznie, że przeżywa drugą młodość. Stwierdził, że może bić się z Askhamem nawet na 6-rundowym dystansie.
Na tym jednak nie koniec, bo w odpowiedzi na sugestie Brytyjczyka, aby zmierzył się w rewanżu z Michałem Materlą, Mamed Khalidov porównał mistrza do Conora McGregora, sugerując, że wydaje mu się, że wszystko zależy od niego.

Co na to Brytyjczyk?

(pisownia oryginalna)

Mamed Khalidov jest trochę smutnym przegranym, prawda? Przegrał w sprawiedliwy i uczciwy sposób. Przestań proszę robić wymówki Mamed!

Widziałem Mameda, który powiedział coś w stylu „byłem zaskoczony jego taktyką”, więc po prostu przyznaj, że wygrał lepszy gość!

Nie mów i nie powtarzaj wciąż, że nie chciałem walczyć, to był twój problem, że ​​nie próbowałeś wstawać, kiedy wielokrotnie cię przewracałem!

Powinienem się wstydzić jako mistrz zwyciężania w ten sposób? Bardziej byłoby mi wstyd przegrać trzy ostatnie walki!

I tak już zupełnie na koniec. Jesteś w stanie przewalczyć ze mną sześć rund? Ciekawe. Miałeś okazję walczyć ze mną o tytuł, ale wykorzystałeś swoją renomę, aby zrobić tylko trzy rundy! Mam teraz inne cele! Ty możesz cieszyć się tymi swoimi trzyrundowymi „super walkami”, o których mówisz.

Póki co nie wiadomo, jakie decyzje w temacie potencjalnego rewanżu pomiędzy Scottem Askhamem i Mamedem Khalidovem podejmie duet Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Wydaje się jednak, że współwłaściciele polskiego giganta skłaniają się ku drugiemu zestawieniu obu fighterów – a przynajmniej na to wskazywać mogły ich wypowiedzi po grudniowej gali.
Brytyjczyk nie ukrywa natomiast, że jego celem jest mistrz wagi półciężkiej Tomasz Narkun. Do rewanżu z Mamedem Khalidovem chętnie stanąłby, gdyby Czeczen wcześniej powrócił na zwycięskie tory, przerywając czarną serię trzech porażek.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Mam ochotę, aby rozdziewiczyć kogoś z Polski” – Jon Jones chce Jana Błachowicza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button