„Powiedział, że najważniejszym wnioskiem było…” – Dustin Poirier o wskazówkach Edson Barboza nt. walki z Khabibem Nurmagomedovem

Dustin Poirier uchylił rąbka tajemnicy na temat planu na pojedynek z Khabibem Nurmagomedovem podczas gali UFC 242.

Na papierze pojedynek na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Dustinem Poirierem, który uświetni zaplanowaną na 7 września w Abu Zabi galę UFC 242 nie zapowiada się na szczególnie skomplikowany – Dagestańczyk spróbuje męczyć Amerykanina w parterze, natomiast ten ostatni zrobi, co w jego mocy, aby utrzymać walkę na nogach.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Diabeł oczywiście jak zawsze tkwi w szczegółach technicznych, ale o takowych żaden z zawodników publicznie rozmawiać nie zamierza. Diament tu i ówdzie przemyci jednak pewne mniejsze lub większe konkrety w temacie swojego planu na walkę z Dagestańskim Orłem.

Pracowaliśmy nad wytrzymałością mięśniową, żeby cały czas być w stanie powstrzymywać obalenia, kotłować się w parterze.

– powiedział w rozmowie z The Schmo.

Harowałem jak wół – nie tylko podczas tego obozu przygotowawczego, ale przez ostatnie siedem lat w American Top Team. Skupiałem się na zapasach, grapplingu i wierzę, że pokażę to 7 września.

Już wcześniej Dustin Poirier zapowiadał, że zamierza skupić się przede wszystkim na swojej grze. Nie chce, aby ryzyko obaleń ze strony Khabiba Nurmagomedova paraliżowało jego własne poczynania, zmuszając go do defensywy. Chce narzucić swoją grę, wywrzeć presję, zmusić Dagestańczyka do walki ze wstecznego.

Jestem pewny.

– powiedział o powstrzymaniu zapaśniczych prób Khabiba.

Będę doprowadzał do kotłów w parterze. Zmuszę go do wysiłku, do wykorzystania dużych pokładów energii – i w ten sposób zmuszę go do boksowania.
W grudniu 2017 roku do walki z Dagestańczykiem wyszedł Edson Barboza, który obecnie trenuje w ATT u boku Diamenta. Pojedynek przegrał z kretesem jednogłośną decyzją sędziowską, ale przekazał amerykańskiemu koledze kilka wskazówek na temat boju z Khabibem.

Powiedział mi, że najważniejszym wnioskiem, jaki wyciągnął z tej walki, była świadomość pozycji Khabiba.

– zdradził Poirier.

Jego technika. Jak ciasny był, jakie decyzje podejmował w kwestiach zachowania balansu i tego typu rzeczy. Wiem więc, że w sytuacjach grapplerskich każda sekunda będzie bardzo ważna. Nawet na chwilę nie mogę odpocząć.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply