Poważne urazy Thiago Santosa, Brazylijczyk wykluczony z walki na wiele miesięcy

Thiago Santos doznał bardzo poważnych obrażeń w lewym kolanie w starciu z Jonem Jonesem i do akcji w 2019 roku już nie powróci.

Rezonans magnetyczny, jakiemu poddał się w poniedziałek Thiago Santos, wykazał ogromne zniszczenia w jego lewym kolanie po sobotniej walce z Jonem Jonesem podczas gali UFC 239 w Las Vegas.

Zobacz także: Ben Askren zabrał głos na temat dodatkowych ciosów Jorge Masvidala po nokaucie

Jak donosi portal Combate, w lewym kolanie Brazylijczyka doszło do całkowitego zerwania więzadeł: krzyżowego przedniego, krzyżowego tylnego oraz pobocznego przyśrodkowego, a także uszkodzenia łąkotki. Lekarze podejrzewają też, że uszkodzenia doznało prawe kolano Marrety, operowane kilka miesięcy przed sobotnim starciem – potrzebne są jednak dodatkowe badania, aby ocenić jego stan.

Santos uszkodził lewe kolano w pierwszej rundzie walki z Jonesm o złoto wagi półciężkiej. Z każdą rundą pogłębiał uraz. Ostatecznie przegrał niejednogłośną decyzją sędziowską.

Na wiadomość o charakterze urazów Brazylijczyka zareagował głównodowodzący UFC Dana White.

Thiago Santos, prześwietlenie lewego kolana, zerwane więzadło krzyżowe, rozerwanie łąkotki, pęknięcie piszczeli, operacja zaplanowana na przyszły tydzień… właśnie dostałem taką wiadomość od lekarza.

Thiago Santos przewalczył pięć rund na tej nodze i kopał przez całą walkę!!! Wielki szacunek, Thiago
Powrót Brazylijczyka do akcji spodziewany jest dopiero w okolicach połowy 2020 roku.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply